گزارشی دست‌اول از “حلب”، بزرگ‌ترین شهر سوریه: زندگی زیر بمباران جنگنده‌های روسی

شهروندان “حلب” از زندگی زیر بمباران جنگنده‌های روسی می‌گوینددر این گزارش ویدئویی که در اولین روز سال ۲۰۱۶ توسط خبرگزاری “آنا پرس” منتشر شده، “رامی جراح” شهروندخبرنگار شناخته‌شده‌ی سوری به شهر استراتژیک و جنگ‌زده‌ی “حلب” در شمال سوریه رفته و از شهروندانی که با وجود بمباران هوایی جنگنده‌های روسی و نیروهای دولتی هم‌چنان در این شهر باقی‌مانده‌اند پرسیده که چرا سوریه را ترک نمی‌کنند.او هم‌چنین از آن‌ها درباره‌ی حملات هوایی روسیه به این شهر سوال کرده که پوتین مدعی است علیه “داعش” و گروه‌های تروریستی صورت می‌گیرد. ادعایی که مصاحبه‌شوندگان به طور کامل آن را رد می‌کنند و می‌گویند در “حلب” هیچ اثری از “داعش” وجود ندارد و جنگنده‌های روسی، شهروندان غیرنظامی و مخالفان بشار اسد را نشانه می‌گیرند.یکی از شهروندان می‌گوید “داعش” دارد با کمک هواپیماهای روسی در شمال در جنگ با “ارتش آزاد سوریه” (گروه مسلح مخالف بشار اسد) پیش‌روی می‌کند. شهروند دیگری که مسن‌تر است، دلیل حملات هوایی اسد به “حلب” را این‌گونه توضیح می‌دهد: «آن‌چه را که می‌گویم همه می‌دانند. داعش برای ایران، برای روس‌ها، و برای رژیم سوریه کار می‌کند.»و یک مصاحبه‌شونده‌ی جوان نیز با اشاره به حملات هوایی به بازارهای حلب، با کنایه می‌گوید که دلیل این حملات این است که «ما همه تروریست هستیم. شهروندان غیرنظامی، تروریست هستند».

Posted by Taghato on Saturday, January 2, 2016

تقاطع: در این گزارش ویدئویی که در اولین روز سال ۲۰۱۶ توسط خبرگزاری “آنا پرس” منتشر شده، “رامی جراح” شهروندخبرنگار شناخته‌شده‌ی سوری به شهر استراتژیک و جنگ‌زده‌ی “حلب” در شمال سوریه رفته و از شهروندانی که با وجود بمباران هوایی جنگنده‌های روسی و نیروهای دولتی هم‌چنان در این شهر باقی‌مانده‌اند پرسیده که چرا سوریه را ترک نمی‌کنند.

او هم‌چنین از آن‌ها درباره‌ی حملات هوایی روسیه به این شهر سوال کرده که پوتین مدعی است علیه “داعش” و گروه‌های تروریستی صورت می‌گیرد. ادعایی که مصاحبه‌شوندگان به طور کامل آن را رد می‌کنند و می‌گویند در “حلب” هیچ اثری از “داعش” وجود ندارد و جنگنده‌های روسی، شهروندان غیرنظامی و مخالفان بشار اسد را نشانه می‌گیرند.

یکی از شهروندان می‌گوید “داعش” دارد با کمک هواپیماهای روسی در شمال در جنگ با “ارتش آزاد سوریه” (گروه مسلح مخالف بشار اسد) پیش‌روی می‌کند. شهروند دیگری که مسن‌تر است، دلیل حملات هوایی اسد به “حلب” را این‌گونه توضیح می‌دهد: «آن‌چه را که می‌گویم همه می‌دانند. داعش برای ایران، برای روس‌ها، و برای رژیم سوریه کار می‌کند.»

و یک مصاحبه‌شونده‌ی جوان نیز با اشاره به حملات هوایی به بازارهای حلب، با کنایه می‌گوید که دلیل این حملات این است که «ما همه تروریست هستیم. شهروندان غیرنظامی، تروریست هستند».

نظرتان را بنویسید