ویدئو: اشغال و به آتش کشیدن سفارت عربستان در تهران

اشغال و به آتش کشیدن سفارت عربستان در تهرانسفارت عربستان سعودی در تهران از سوی گروهی از معترضان به اعدام “نمر باقر النمر”، شیخِ ناراضی شیعه، به آتش کشیده شد.در عکس‌ها و ویدئوهایی که از حمله به سفارت عربستان در سه‌راه فرمانیه‌ی تهران منتشر شده، معترضان در داخل محوطه و اتاق‌های این سفارت‌خانه در حال تخریب و به آتش کشیدن اموال سفارت دیده می‌شوند.خبرگزاری نیمه‌دولتی “ایسنا” نیز در گزارشی نوشته «عده‌ای از تجمع‌کنندگان که به داخل سفارت رفته‌اند از بالای بام سفارت اقدام به پخش کاغذ در خیابان کردند».به نوشته‌ی این خبرگزاری، «در حال حاضر افرادی که وارد سفارت شده بودند به بیرون منتقل شدند ولی همچنان جمعیت زیادی برابر سفارت حضور دارد».بر اساس این گزارش، «تجمع‌کنندگان در حالی فریاد حیدر حیدر سر می‌دهند که سفارت در آتش می‌سوزد و شعله‌های آن به خارج زبانه می‌کشد».”ایسنا” هم‌چنین در خبر دیگری از حضور ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و مومنی، جانشین فرمانده پلیس کشور در مقابل سفارت عربستان خبر داده است.در این میان، دقایقی قبل (۱:۳۰ بامداد یکشنبه ۱۳ دی-۳ ژانویه)، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی از معترضان خواست از هرگونه تجمع در مقابل اماکن دیپلماتیک خودداری کنند.جابر انصاری در اطلاعیه‌‌ای گفته: «پلیس دیپلماتیک مسوولیت برخورد با هرگونه تعرض به اماکن دیپلماتیک متعلق به عربستان سعودی را بر عهده دارد و بر اساس وظایف ذاتی خود برای حفظ نظم عمومی و اعاده امنیت این اماکن اقدام می‌کند.»حکومت عربستان سعودی، بامداد روز شنبه (۲ ژانویه-۱۲ دی) “نمر باقر النمر” را به همراه ۴۶ زندانی دیگر به اتهام ارتکاب جرائم تروریستی اعدام کرد. گفته می‌شود که علاوه بر “شیخ نمر”، ۴ نفر دیگر از اعدام‌شدگان، شیعه و مابقی از اعضا و وابستگان القاعده بوده‌اند.در این ویدئو تصاویر اشغال و به آتش کشیدن سفارت عربستان در تهران و نیز پرتاب نارنجک به سوی کنسول‌گری این کشور در مشهد را می‌بینید.

Posted by Taghato on Saturday, January 2, 2016

تقاطع: سفارت عربستان سعودی در تهران از سوی گروهی از معترضان به اعدام “نمر باقر النمر”، شیخِ ناراضی شیعه، به آتش کشیده شد.

در عکس‌ها و ویدئوهایی که از حمله به سفارت عربستان در سه‌راه فرمانیه‌ی تهران منتشر شده، معترضان در داخل محوطه و اتاق‌های این سفارت‌خانه در حال تخریب و به آتش کشیدن اموال سفارت دیده می‌شوند.

خبرگزاری نیمه‌دولتی “ایسنا” نیز در گزارشی نوشته «عده‌ای از تجمع‌کنندگان که به داخل سفارت رفته‌اند از بالای بام سفارت اقدام به پخش کاغذ در خیابان کردند».

به نوشته‌ی این خبرگزاری، «در حال حاضر افرادی که وارد سفارت شده بودند به بیرون منتقل شدند ولی همچنان جمعیت زیادی برابر سفارت حضور دارد».

بر اساس این گزارش، «تجمع‌کنندگان در حالی فریاد حیدر حیدر سر می‌دهند که سفارت در آتش می‌سوزد و شعله‌های آن به خارج زبانه می‌کشد».

“ایسنا” هم‌چنین در خبر دیگری از حضور ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و مومنی، جانشین فرمانده پلیس کشور در مقابل سفارت عربستان خبر داده است.

در این میان، دقایقی قبل (۱:۳۰ بامداد یکشنبه ۱۳ دی-۳ ژانویه)، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی از معترضان خواست از هرگونه تجمع در مقابل اماکن دیپلماتیک خودداری کنند.

جابر انصاری در اطلاعیه‌‌ای گفته: «پلیس دیپلماتیک مسوولیت برخورد با هرگونه تعرض به اماکن دیپلماتیک متعلق به عربستان سعودی را بر عهده دارد و بر اساس وظایف ذاتی خود برای حفظ نظم عمومی و اعاده امنیت این اماکن اقدام می‌کند.»

حکومت عربستان سعودی، بامداد روز شنبه (۲ ژانویه-۱۲ دی) “نمر باقر النمر” را به همراه ۴۶ زندانی دیگر به اتهام ارتکاب جرائم تروریستی اعدام کرد. گفته می‌شود که علاوه بر “شیخ نمر”، ۴ نفر دیگر از اعدام‌شدگان، شیعه و مابقی از اعضا و وابستگان القاعده بوده‌اند.

در این ویدئو تصاویر اشغال و به آتش کشیدن سفارت عربستان در تهران و نیز پرتاب نارنجک به سوی کنسول‌گری این کشور در مشهد را می‌بینید.

نظرتان را بنویسید