پلیس اینترپل به دنبال بازیگران «بدحجاب» ایرانی در خارج از کشور

Abu-dhabi-Film-Festival-Golshifteh-Niki-Karimi
نیکی کریمی و گلشیفته فراهانی در فستیوال فیلم ابوظبی

تقاطع: معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۷ فروردین-۱۶ اپریل) در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد پوشش زنان بازیگر ایرانی در خارج از کشور گفت: «بدحجابی بازیگران در خارج از کشور از طریق اینترپل (پلیس بین‌الملل) پیگیری می‌شود.»

سرتیپ پاسدار سعید منتظرالمهدی همچنین گفت: «درهر مجموعه عده‌ کمی وجود دارد که رفتاری هنجارستیز و پوششی خارج از عرف دارند، اما در کل سینماگران، اندیشمندانی متعهد هستند.»

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه «باید تلاش کنیم سینما تقویت شود و اگر درصدی خطا می‌کنند، نباید به آن دامن زده شود»، گفت: «تعامل پلیس با سینماگران مثبت است و هر موقع اراده کردیم، آنان پای میز حاضر بودند.»

ادعای تازه‌ی این مقام مسوول انتظامی در ایران درحالی است که تاکنون سابقه نداشته که پلیس بین‌الملل، بازیگران زن ایرانی را به خاطر نوع پوشش آن‌ها مورد تعقیب و پیگرد قرار دهد اما سابقه داشته است که برخی از بازیگران به خاطر نوع پوشش در ایران ممنوع‌التصویر و یا ممنوع‌الخروج شده باشند.

از جمله در خرداد ۱۳۸۹ فاطمه معتمدآریا، بازیگر سر‌شناس سینمای ایران، در جشنواره کن در فرانسه بدون حجاب و با مچ‌بند سبز حاضر و در بازگشت به ایران ممنوع‌التصویر شد.

در تیرماه سال گذشته نیز غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی،  از ممنوع‌الخروجی گروهی از «بازیگران بدحجاب» خبر داد.

آقای اژه‌ای  اژه‌ای در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با علت برخورد با بازیگرانی که بدون حجاب در جشن‌های خارج از کشور حاضر می‌شوند گفته بود: «این افراد برای شرکت در جشنی و به بهانه دریافت جایزه به خارج از کشور دعوت شده و در دام این افراد گرفتار شده بودند. این‌ها پس از گرفتن عکس از طعمه‌های خود آن‌ها را مجبور به کارهایی می‌کنند و بر اساس‌‌ همان عکس قربانی را شانتاژ کرده و به جایی می‌برند که نباید بروند. البته برخی از این افراد پس از بازگشت به ایران ممنوع‌الخروج شدند.»

2 thoughts on “پلیس اینترپل به دنبال بازیگران «بدحجاب» ایرانی در خارج از کشور

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: