سرپرست دانشگاه آزاد: اجازه نمی‌دهم هیچ دانشجویی به دلایل سیاسی و واهی از تحصیل محروم شود

Mirzadeh-Azad-Uni

تقاطع: حمید میرزاده، سرپرست جدید دانشگاه آزاد می‌گوید که اجازه نخواهد داد که «دانشجویی و جوانی به بهانه‌های واهی و گرایش‌های سیاسی، از ادامه تحصیل محروم شود» و «در مقابل واحدهایی که این کار را انجام دهند، می‌ایستد و با آنان خداحافظی می‌کند».

آقای میرزاده که امروز شنبه (۳۰ شهریور-۲۱ سپتامبر) در اولین روز کاری خود در نشستی خبری حاضر شد، با تاکید بر این‌که «نمی‌گذارد حق هیچ دانشجویی ضایع شود» از استادان و دانشجویانی که فکر می‌کنند «به هر دلیلی حقی از آن‌ها ضایع شده» دعوت کرد تا به او مراجعه کنند تا خود «به شخصه به موضوعات آنان رسیدگی کند».

وی با بیان این‌که «نباید جلوی ثبت‌نام هیچ دانشجویی گرفته شود» در اولین اقدام برای بازگرداندن دانشجویان ستاره‌دار اعلام کرد که «باید از آن دسته از پذیرفته‌شدگان آزمون دکترا که از ثبت‌نام آن‌ها و انتشار کارنامه‌شان ممانعت به عمل آمده بود، ثبت‌نام مشروط به عمل آید تا مسائل آنان مورد بررسی قرار گیرد».

رییس احتمالی آینده‌ی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد که به هیچ عنوان دانشجوی ستاره‌دار را قبول ندارد و باید ثابت شود که به چه دلیل جلوی ادامه تحصیل دانشجویی گرفته شده است.

او در طول این نشست خبری، بارها بر غیرسیاسی بودن خود تاکید کرد و با بیان این‌که «همواره مدیر مستقل بوده‌ام و وام‌دار هیچ حزب و دسته سیاسی نیستم» از مدیریت ۳۰ ساله‌ی عبدالله جاسبی، نخستین رییس دانشگاه آزاد تمجید کرد و گفت که «هر چند دیر شده» اما قصد دارد برای «تجلیل از خدمات ارزنده او» مراسمی برگزار کند.

سرپرست دانشگاه آزاد در عین حال گفت که از فرهاد دانشجو، رییس پیشین این دانشگاه نیز مشورت خواهد گرفت.

میرزاده از روسای مناطق و واحدهای دانشگاه آزاد نیز خواست تا اطلاع ثانوی از انتصابات جدید خودداری کنند.

با این وجود، وی در خصوص تغییرات احتمالی در مدیریت این دانشگاه نیز تصریح کرد که «افرادی که با هر روشی و بدون بلیت و شایستگی علمی، سوار اتوبوس دانشگاه آزاد شده‌اند، پیاده خواهند شد».

او رابطه‌ی خود با جعفر توفیقی، سرپرست وزارت علوم را «رابطه کاری و عاطفی» توصیف و ابراز امیدواری کرد که وی بتواند از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرد.

میرزاده که خود یکی از اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد است، در خصوص دلیل برکناری فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد نیز گفت: «دوست ندارم در رابطه با گذشته صحبت کنم، چون نگاهم در آینده است. ولی شرایط جدید کشور و پیامی که مردم در انتخابات اخیر داده‌اند، ایجاب می‌کرد که در دانشگاه آزاد هم این تغییر ایجاد شود.»

گفتنی است مدیریت ۱۸ ماهه‌ی فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد، روز چهارشنبه (۲۷ شهریور-۱۸ سپتامبر) با رای اکثریت اعضای هیات امنای این دانشگاه به پایان رسید.

آقای دانشجو بعد از پایان جلسه‌ی روز چهارشنبه هیات امنای دانشگاه آزاد، دلیل برکناری خود را «مصلحت» و «تغییر شرایط پس از انتخابات ریاست‌جمهوری» عنوان کرد. موضوعی که از سوی یاسر هاشمی، فرزند علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس هیات امنای این دانشگاه نیز تایید شد.

با این وجود، هم‌زمان با این اظهارات، سایت اعتدال نزدیک به دولت حسن روحانی، با انتشار نامه‌ای به تاریخ ۱۲ مردادماه، از ۲۴ مورد تخلف فرهاد دانشجو در زمان مدیریتش بر دانشگاه آزاد پرده برداشت. این نامه در آخرین روزهای دولت احمدی‌نژاد، از سوی “بازرسی ویژه دفتر ریاست جمهوری” به فرهاد دانشجو نوشته شده و در آن از وی خواسته شده بود تا توضیحاتش را در خصوص موارد تخلف ارایه کند.

برای دیدن تصاویر این نامه بر روی این لینک‌ها کلیک کنید: صفحه ۱ – صفحه ۲

 

نظرتان را بنویسید