گزارش تصویری: درگیری‌های شدید میان مردم و نیروی انتظامی در هرمزگان

تقاطع: تغییر در تقسیمات کشوری باز هم حادثه‌آفرین شد. این بار شهرستان بستک در استان هرمزگان، محل درگیری مردم محلی با نیروهای انتظامی بود.

چندی پیش فرمانداری شهرستان بستک، تصمیم گرفت یک روستا را به بخش کوخرد الحاق کند. این تصمیم با اعتراض اهالی کوخرد مواجه شد. مردم این منطقه خواهان توقف اجرای این مصوبه شدند. به دنبال رسانه‌ای شدن این اعتراضات، فرمانداری نیز قول داد که فعلا اجرای این مصوبه را متوقف کند. اما فرمانداری شهرستان بستک، پنهان از چشم مردم در حال آماده‌سازی این الحاق و حتی معرفی بخش‌دار بود.

این بار اعتراضات ابعاد وسیع‌تری به خود می‌گیرد. به طوری‌که مردم دو روستا علاوه بر درگیری با هم با نیروی انتظامی هم درگیر می‌شوند و بنا به گفتهٔ منابع محلی، چند دستگاه موتور سیکلت نیز به آتش کشیده می‌شوند. علاوه بر آن چند دستگاه اتوموبیل صدمهٔ جدی می‌بینند و چند مغازه نیز از شعله‌های آتش مصون نمی‌مانند. علاوه بر این تعدادی از اهالی محل و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی هم مجروح می‌شوند.

بر اساس گزارش‌ها، این درگیری‌ها کماکان ادامه دارد. به طوریکه ازدحام مردم معترض، ارتباط جاده‌ای بین دو شهرستان بستگ و بندرلنگه را قطع نموده است.

البته این دست تغییرات در تقسیمات منطقه‌ای معمولا دردسرساز بوده است. خصوصا در مناطق کوچک‌تر و حاشیه‌ای که فرصت‌های اقتصادی-سیاسی محدود بوده و اضافه یا کم شدن یک روستا نیز می‌تواند روی زندگی روزمرهٔ مردم تاثیر مستقیم بگذارد.

چندی پیش و در جریان نزاع بر سر جدا شدن یک روسنا از یک بخش در خراسان شمالی، میان یک عضو مجلس و استاندار این استان درگیری رخ داد. در ادامه‌ی‌‌‌ همان دعوا و جنجال بود که یک فرد هم در خراسان شمالی به قتل رسید.

تصاویر مربوط به درگیری‌های شهرستان بستک در استان هرمزگان را در ادامه ببینید.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظرتان را بنویسید