آلبوم عکس: ملکه زیبایی جعلی ازبکستان در مسابقات ملکه زیبایی جهان در اندونزی

Rahima-Ganieva-Fake-Miss-Uzbakistan

تقاطع: درحالی‌که مرحله‌ی مقدماتی رقابت بر سر تاج ملکه‌ی زیبایی جهان در سال ۲۰۱۳ از روز هشتم سپتامبر (۱۷ شهریور) در جزیره‌ی “بالی” اندونزی آغاز شده، موضوع چگونگی شرکت دختری به نمایندگی از ازبکستان به خبر اول رسانه‌ها در خصوص این مسابقه بدل گردیده است.

به گزارش سایت خبی دیلی‌میل، رحیما گانیوا (Rahima Ganieva)، دختر ۱۸ ساله‌ای که مدعی شده ملکه‌ی زیبایی ازبکستان است و برای اولین بار این کشور عمدتا مسلمان‌نشین را در رقابت ملکه‌ی زیبایی جهان، نمایندگی می‌کند، از سوی مقامات رسمی ازبکستان، فردی «متقلب» معرفی شده است.

مقامات وزارت ورزش و جوانان ازبکستان و کمیته‌ی ملی زنان این کشور، با رد معرفی هرگونه نماینده‌ به کمیته‌ی برگزاری ملکه زیبایی جهان، تاکید کرده‌اند که اصولا هیچ‌گونه رقابتی بر سر انتخاب ملکه‌ی زیبایی در ازبکستان برگزار نشده است.

با این وجود، به سختی قابل درک است که رحیما گانیوا، به عنوان ملکه‌ی زیبایی ازبکستان توانسته خود را به برگزارکنندگان این رقابت معرفی کند و حتی تصویر او نیز به عنوان نماینده‌ی ازبکستان در سایت رسمی مسابقه قرار بگیرد.

او در ویدئویی که خود را در آن معرفی می‌کند و بر روی وبسایت مسابقات قرار گرفته، می‌گوید که از شهر «زیبا و سنی» تاشکند می‌آید و دوست دارد چخوف و داستایوفسکی و تولستوی بخواند.

این وبسایت هم‌چنین تصاویری از رحیما را در کنار نمایندگان دیگر کشورها منتشر کرده است. خود او نیز تصاویری از خود را در کنار ملکه‌های زیبایی کشورهای روسیه، اوکراین، آلبانی، و گرجستان بر روی صفحه‌ی فیسبوکش قرار داده است.

در همین حال یک سخنگوی یک آژانس مدلینگ در تاشکند که رحیما وقتی که ۱۵ سال داشت در آن‌جا آموزش می‌دید، به خبرنگار دیلی‌میل گفته که مطمئن است که رحیما گانیوا از هیچ مسابقه یا پروسه ویژه‌ای در ازبکستان انتخاب نشده است.

ژاولن کومولف با ابراز تاسف از «دروغ‌گویی» این مدل، تاکید کرده که اگر قرار بود رقابتی در ازبکستان برای انتخاب ملکه‌ی زیبایی برگزار شود مطمئنا مدل‌های زیباتری بودند که انتخاب شوند.

هنوز مقامات برگزارکننده‌ی مسابقات ملکه‌ی زیبایی که مقر آن در لندن است، نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند.

گفتنی است رقابت نهایی بر سر ملکه‌ی زیبایی جهان قرار است روز ۲۸ سپتامبر در بالی برگزار شود.

نظرتان را بنویسید