تصاویر نینا مرادی، عضو ردصلاحیت‌شده شورای شهر قزوین در تایمز، هافینگتون‌پست و فاکس‌نیوز

Nina-Moradi-times

تقاطع: خبر رد صلاحیت نینا سیاهکالی مرادی، عضو علی‌البدل شورای شهر قزوین، به دلیل «عدم رعایت شئونات اسلامی» در رسانه‌های معتبر خبری جهان بازتاب گسترده‌ای یافته است. شبکه‌های تلویزیونی فاکس‌نیوز و فرانس ۲۴ و هم‌چنین روزنامه‌های تایمز، ایندیپندنت، هافینگتون پست و نیویورک دیلی نیوز، با عناوینی چون «بیش از حد جذاب برای سیاست» و «بیش از حد سکسی برای آیت‌الله‌ها»، «جذابیت‌های زنانه» و «پوسترهای تبلیغاتی» را دلیل ردصلاحیت خانم مرادی ۲۷ ساله دانسته‌اند.

نینا سیاهکلی مرادی که دانشجوی ترم آخر کار‌شناسی ارشد معماری سیستم‌های کامپیوتری است، در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر قزوین توانست با کسب ۹۴۰۰ رأی به عنوان عضو علی البدل اول انتخاب شود. اما رد صلاحیت او، ۵۰ روز پس از برگزاری انتخابات و زمانی رخ داد که احتمال شهردار شدن یکی از اعضای اصلی شورای شهر قزوین بالا گرفت و بدین ترتیب، خانم مرادی می‌بایست به عنوان عضو علی‌البدل جایگزین وی شود.

به دنبال آن بود که شایعاتی در سطح شهر قزوین مبنی بر ردصلاحیت این عضو منتخب شورای شهر منتشر شد. تا این‌که حسینی، یک عضو هیأت نظارت بر انتخابات استان قزوین، در گفت‌و‌گو با هفته‌نامه محلی «فروردین امروز» با تایید این خبر گفت که صحت انتخابات شورای شهر قزوین مورد تایید هیأت نظارت قرار گرفته و فقط خانم مرادی به «برخی دلایل» رد صلاحیت شده است.

او بدون ذکر این دلایل و با تاکید بر اینکه «از بیان علت ردصلاحیت معذورم» افزود: «پرونده مربوط به زمان تبلیغات انتخابات نمی‌شود.»

هم‌زمان «میربها» فرماندار قزوین نیز به رسانه‌ها گفت که این منتخب مردم قزوین توسط هیات نظارت استان رد صلاحیت شده و «دلایل آن به خانم مرادی اعلام شده است».

پیش‌تر، بعد از انتخاب خانم مرادی به عنوان عضو علی‌البدل شورای شهر قزوین، گروهی موسوم به «هیأت‌های مذهبی قزوین» با انتشار نامه‌ای خطاب به فرماندار این شهر ضمن اعتراض به «چاپ و توزیع برخی عکس‌های بسیار زشت، ضد دین و خلاف موازین شرع مقدس» توسط برخی کاندیدا‌ها، هشدار داده بود که عدم پیگیری این موضوع توسط فرماندار، «اعتراضات بعدی جامعه بزرگ هیأت مذهبی را در پی خواهد داشت».

نینا مرادی، در زمان مبارزات انتخاباتی گفته بود که کل هزینه تبلیغاتش کمتر از ده میلیون تومان است و رأی آوردن و نیاوردن برای او تفاوت چندانی ندارد. او که در جریان انتخابات در سطح شهر به «مهندس نینا» شهرت یافته بود، درباره نام خود گفته بود که «نینا» به معنای «زن زیبا» است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

One thought on “تصاویر نینا مرادی، عضو ردصلاحیت‌شده شورای شهر قزوین در تایمز، هافینگتون‌پست و فاکس‌نیوز

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: