احمدی‌نژاد و حلقه نزدیکانش در تهران دانشگاه تاسیس می‌کنند

Mashai-AhmadiNejad-Baghai

تقاطع: اعضای «شورای عالی انقلاب فرهنگی» که ریاست آن را محمود احمدی‌نژاد، رییس دولت کنونی ایران بر عهده دارد، در آخرین جلسه این شورا، مجوز تاسیس یک دانشگاه غیرانتفاعی در تهران را برای وی صادر کردند.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران روز شنبه (۵ مرداد–۲۷جولای) به نقل از یک منبع آگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت که در آخرین جلسه‌ی این شورا پیش از شروع کار دولت جدید، «اعضا پس از تشکر و تقدیر از ۸ سال فعالیت احمدی‌نژاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی و تشکیل منظم جلسات این شورا، به درخواست وی برای تاسیس دانشگاهی در تهران پاسخ مثبت دادند».

گفته می‌شود که این دانشگاه در زمینه‌های فناوری اطلاعات و فناوری‌های نوین در هوافضا، نانو و هسته‌ای در مقاطع بالا‌تر از لیسانس فعالیت خواهد کرد و احمدی‌نژاد تصمیم دارد بعد از ترک دولت، بیشتر وقت خود را به اداره و مدیریت این دانشگاه اختصاص دهد.

سایت خبری «شبکه ایران» وابسته به دولت نیز در همین ارتباط گزارش داده که قرار است این دانشگاه با نام «دانشگاه ایرانیان» تاسیس شود. این در حالی است که پیش‌تر اسفندیار رحیم‌مشایی، نزدیک‌ترین چهره به محمود احمدی‌نژاد، پیشنهاد تاسیس دانشگاهی با عنوان «دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان» را در سال ۸۹ به وزارت علوم ارائه داده و موافقت اولیه را نیز دریافت کرده بود اما تاسیس آن به تصویب «شورای عالی انقلاب فرهنگی» نرسید.

وب‌سایت‌های خبری گمانه‌زنی کرده‌اند دانشگاهی که احمدی‌نژاد مجوز آن را دریافت کرده،‌‌ همان دانشگاه مورد نظر رحیم‌مشایی است.

با این حال، محمدحسین یادگاری، یک عضو «شورای عالی انقلاب فرهنگی» در گفتگو با خبرگزاری مهر، ضمن تایید خبر اعطای مجوز تاسیس دانشگاه به احمدی‌نژاد، از نام این دانشگاه اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته که نام «دانشگاه ایرانیان» را نشنیده است.

در همین حال، سایت تابناک گزارش داده که در میان اطرافیان احمدی‌نژاد، بیش از همه «حمید بقایی» معاون اجرایی وی، پی‌گیر کارهای مربوط به تاسیس این دانشگاه است.

به نوشته تابناک، بقایی و تیم همراه وی در چند روز گذشته به دنبال «تمدید مجوز مؤسسه خانه انتشارات ایرانیان، فعال کردن مؤسسه خبرگزاری ایرانیان و نیز احیای مجوز دانشگاه بین‌المللی ایرانیان خارج از کشور» بوده‌اند.

نظرتان را بنویسید