تاکید علی مطهری بر وظیفه‌ دولت یازدهم در برخورد با «بدحجابی»؛ روند کنونی تغییر نکند اعتراض خواهم کرد

hejab_ejbari1

تقاطع: علی مطهری، از اعضای منتقد دولت در مجلس شورای اسلامی و یکی از گزینه‌های حسن روحانی برای سمت وزارت ارشاد در دولت آینده‌ی ایران، از حسن روحانی خواست تا سیاست‌های «لیبرال» دولت کنونی در خصوص موضوع «حجاب» را تغییر دهد. او گفت که «دولت یازدهم باید سیاست‌های درست فرهنگی داشته باشد» و در غیر این‌صورت به عنوان «نماینده مجلس» به دولت اعتراض خواهد کرد.

آقای مطهری که به داشتن رویکرد تند در مقوله‌ی آزادی‌های اجتماعی و به طور ویژه مساله‌ی حجاب و نوع پوشش زنان مشهور است، در گفتگو با خبرگزاری فارس، متعلق به سپاه پاسداران، گفت که سیاست دولت احمدی‌نژاد در امور فرهنگی و اجتماعی بر اساس تساهل و تسامح است و شخص احمدی‌نژاد و مشاور ارشد او، اسفندیار رحیم‌مشایی، اعتقادی به «وظیفه‌ی دولت در مرتبه‌ای از امر به معروف و نهی از منکر ندارند».

وی با تاکید بر این‌که «وظیفه دولت است که با موارد ناهنجار برخورد مناسب داشته باشد» گفت که «البته مقصود ما سخت‌گیری‌های بی‌جا نیست».

مطهری در ادامه با بیان این‌که احمدی‌نژاد «بار‌ها چراغ سبز به بدحجابی و بی‌حجابی نشان داده است» افزود که درنتیجه‌ی این رویکرد «طبیعی است افرادی که سهل‌انگار در مساله عفاف و حجاب هستند جری و طلب‌کار شوند».

اشاره‌ی این عضو مجلس شورای اسلامی، به دو گزارش اخیرا منتشرشده در خبرگزاری فارس است که بر اساس آن دو زنی که در خصوص نوع حجاب به دختران جوان تذکر داده بودند مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفتند. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دست‌کم صحت یکی از این گزارش‌ها را رد کرده و با تایید تلویحی گزارش دوم از «آمرین به معروف» خواسته تا «در مواجهه با هرگونه ناهنجاری اجتماعی و پوشش نامناسب به تذکر لسانی بسنده نموده و اقدام سلبی و پیگیری‌های قانونی را به مراجع ذی‌صلاح محول نمایند».

در پاسخ نیروی انتظامی که خبرگزاری دولتی ایرنا آن را منتشر کرده، ادعای «کشیدن چادر از سر دختر آمر به معروف و عدم واکنش مامور نیروی انتظامی در پونک تهران» رد شده و با استناد به فیلم حادثه و اظهارات شاهدان عینی آمده که هیچ‌گونه درگیری فیزیکی در این حادثه رخ نداده است.

هم‌چنین در خصوص گزارش مربوط به ضرب‌وشتم یک زن «محجبه» در خانی‌آباد توسط دو دو دختر «بی‌حجاب» نیروی انتظامی از بازداشت موقت و آزادی با قرار التزام «متهمان» و تشکیل پرونده برای آن‌ها در دادسرا خبر داده است.

 

نظرتان را بنویسید