سه بیمارستان در خراسان جنوبی یک روز بعد از افتتاح، تعطیل شدند

Closed-Hospital-Iran-Khorasan-Jonoobi

تقاطع: در ادامه افتتاح شتاب‌زده و نمایشی پروژه‌های عمرانی در آخرین روزهای عمر دولت دهم در ایران، سه بیمارستان تنها یک روز بعد از افتتاح تعطیل شدند.

خبرگزاری مهر، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، روز پنج‌شنبه (سوم مرداد-۲۵جولای) گزارش داد که بیمارستان‌های ۳۲ تختخوابی در شهرستان‌های سرایان، سربیشه و درمیان واقع در استان خراسان جنوبی، تنها یک روز بعد از افتتاح رسمی در تاریخ ۳۱ تیرماه توسط معاون اول دولت، مجددا تعطیل شدند.

این بیمارستان‌ها دو سال پیش نیز در جریان دور چهارم سفرهای استانی دولت با حضور وزیر وقت بهداشت افتتاح شده بودند که به گفته مسوولان استانی، در آن زمان فقط «ساختمان» بیمارستان‌ها افتتاح شده بود و مراسم اخیر به افتتاح «تجهیزات» آن‌ها مربوط می‌شود.

در واکنش به این خبر، محمدباقر عبادی، نماینده بیرجند در مجلس شورای اسلامی از تذکر نمایندگان استان خراسان جنوبی به رییس دولت درباره تعطیلی این سه بیمارستان خبر داد.

وی «عدم تامین اعتبار لازم برای هزینه‌های نگهداری و تامین نیروی انسانی» را دلیل اصلی تعطیلی مجدد این بیمارستان‌ها دانست و افزود: «در این تذکر از رییس‌جمهور خواسته‌ایم که پیگیری‌های لازم را انجام دهد و دستورات لازم برای تامین اعتبار صادر شود.»

در همین حال، محمدعلی عبدالله‌زاده، نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی نیز احداث بیمارستان ۳۲ تختخوابی در شهرستان سرایان را از جمله مصوبات «دور اول سفرهای استانی دولت نهم» دانست و گفت که «با وجود مشکلات بهداشتی و درمان مردم در این منطقه، متاسفانه این پروژه هنوز در اختیار مردم قرار نگرفته است».

این در حالی است که به گفته‌ی غلام‌رضا حسین‌پور، فرماندار شهرستان سربیشه، بیمارستان‌های سربیشه حتی توان پاسخ‌گویی به مجروحان تصادفات جاده‌ای پرشمار در این شهرستان را ندارند.

وی با اشاره به کمبود مراکز درمانی در این منطقه گفته است: «یک بیمار از بخش درح تا سربیشه برای درمان باید ۱۲۰ کیلومتر مسافت را طی کند و اگر زمینه درمان وی در شهرستان مهیا نباشد مجبور به طی مسافت بیش از ۱۸۰ کیلومتر به مرکز استان است.»

در این میان، قاسم کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرده که بیمارستان‌های سربیشه، درمیان و سرایان به دلیل فقدان اعتبار «اگر همین امروز هم افتتاح شوند، پس از یک سال ورشکسته و تعطیل خواهند شد».

گفتنی است طی هفته‌های اخیر و در آخرین روزهای عمر دولت دهم، افتتاح نمایشی پروژه‌های عمرانی با شدت بیشتری دنبال می‌شود.

دوشنبه گذشته نیز مدیرعامل سابق شرکت نفت و گاز پارس از افتتاح شتاب‌زده فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی انتقاد کرده و هشداد داده بود که کوچک‌ترین حادثه در این زمینه به «خسارت‌های جبران‌ناپذیر انسانی و اقتصادی» خواهد انجامید.

نظرتان را بنویسید