محکومیت چهار درویش گنابادی به حبس و تبعید از سوی دادگاه انقلاب شیراز

Dervishes-Shiraz

تقاطع: تنها یک هفته پس از صدور احکام سنگین زندان برای هفت درویش گنابادی زندانی از سوی دادگاه انقلاب تهران، چهار درویش دیگر از سوی دادگاه انقلاب شیراز، مجموعا به ۸ سال حبس و ۱۲ سال تبعید محکوم شدند.

به گزارش سایت خبری “مجذوبان نور”، که اخبار دروایش گنابادی را پوشش می‌دهد، بر اساس حکم صادر شده از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب شیراز، صالح‌الدین مرادی سروستانی، درویشی که در خردادماه امسال، پس از بیش از ۲۰ ماه بازداشت موقت آزاد شده بود، به ۳ سال حبس تعزیری و سه سال تبعید به استان هرمزگان محکوم شده است. وی پیش از این نیز از سوی دادگاه عمومی شهرستان کوار در دادگاه عمومی کوار نیز به خاطر اتهاماتی چون “تشویش اذهان عمومی” و “اخلال در نظم عمومی” به یک سال حبس تعزیری و یک سال تبعید محکوم شده بود.

شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب شیراز، هم‌چنین، فرزانه نوری و بهزاد نوری را به ۲ سال حبس تعزیری و به ترتیب به سه سال تبعید به استان‌های خوزستان و بوشهر محکوم کرده است. فرزاد درویش، دیگر درویش گنابادی است که از سوی این دادگاه به یک سال حبس و سه سال تبعید به استان سیستان و بلوچستان محکوم شده است.

این چهار نفر، در جریان بازداشت‌های گسترده‌ی دراویش گنابادی شیراز و کوار در شهریور ماه سال ۹۰ دستگیر شده و مدت طولانی را در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات و زندان‌های شیراز گذرانده بودند.

دادگاه این چهار تن را به “عضویت در گروهک مخالف نظام (گروه مجذوبان نور) با هدف بر هم زدن امنیت کشور” و “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی” متهم کرده بود.

یک هفته پیش از این نیز، صلواتی، قاضی شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، با اتهاماتی مشابه، حمیدرضا مرادی سروستانی، رضا انتصاری، مصطفی دانشجو، فرشید یداللهی فارسی، امیر اسلامی، امید بهروزی و افشین کرم‌پور، هفت وکیل و مدافع حقوق دراویش را مجموعا به بیش از ۵۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این هفت تن از شهریورماه سال ۹۰ در زندان اوین در بازداشت موقت به سر می‌بردند.

از سوی دیگر، چهار تن از دراویش زندانی در زندان عادل‌آباد شیراز نیز اخیرا از سوی بازپرس دادگاه انقلاب این شهر در ارتباط با پرونده‌ی درگیری‌های کوار در استان فارس، به اتهاماتی چون «تشکیل گروه تروریستی علیه نظام»، «شرکت در تجمعات به قصد براندازی»، «محاربه با خدا» و «حمل سلاح غیر مجاز» متهم شده‌اند.

کسرا نوری، درویش جوان زندانی در زندان عادل‌آباد نیز در اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از تحمل ۱۴ ماه بازداشت موقت، به چهار سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد.

این در حالی است که در ارتباط با دو پرونده‌ی سایت مجذوبان نور و کوار شیراز، ده‌ها درویش دیگر نیز در انتظار صدور یا اجرای حکم خود به سر می‌برند.

One thought on “محکومیت چهار درویش گنابادی به حبس و تبعید از سوی دادگاه انقلاب شیراز

  1. من به عنوان یک ادمی که بخواهم نخواهم از پدر و مادری که شیعه بودند شیعه نامیده شدم از اینهمه مصیبتی که فرقه های مسلمان در سراسر دنیا به هم روا میدارند و از اینهمه مصیبتی که نظام حکومت اسلامی در حق حتی مسلمانان روا میدارد هر شب با وجدانی معذب به بستر میروم و هر صبح با وجدانی معذبتر با همسایگانم روبرو میشوم که چه ظلمی بر انان میرود.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: