حمله مصباح یزدی به لیبرالیسم: به شلوارهای پاره پاره و مدل موهای خاص افتخار می‌کنند

Lankarani-Mesbah-6

تقاطع: محمدتقی مصباح یزدی، روحانی تندروی حامی حکومت ایران، در یک سخنرانی در دفتر رهبر جمهوری اسلامی در قم گفت که «فرهنگ لیبرال  به دنبال اباحه‌گری و بی‌بندباری است تا انسان زیر بار هیچ مقرراتی نباشد و تنها مانع آزادی دیگران نباشد».

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، مصباح یزدی، جمعه شب (۲۱ تیر-۱۲ جولای) در جلسه‌‌ی “درس اخلاق ماه رمضان” اظهار داشت: «در برخی از کشور‌ها، اباحه‌گری را آزادی می‌دانند و فرهنگ لیبرال نیز همین است و من در سفر‌هایم به خارج از کشور مواردی را دیدم که در جای مقدسی مانند دانشگاه افرادی با لباس‌های زننده حاضر می‌شوند.»

او افزود: «آن‌ها افتخار می‌کنند که در کشور‌های‌شان، انسان هر آنچه را که بخواهد، بتواند انجام بدهد و تنها نباید مزاحم دیگران شود.»

رییس «موسسه‌ی امام خمینی»، موسسه‌ای که به تربیت شاگردانی تندرو شهرت دارد، در ادامه با بیان این‌که «مکاتبی ایجاد شده است که به دنبال شکستن ارزش‌های اجتماعی است و شلوارهای پاره پاره و مدل موهای خاصی را افتخار می‌دانند» گفت که «خداوند در قرآن این موجودات را هم‌چون چارپایان دانسته است که در دنیا هر آنچه که بخواهند انجام می‌دهند و روزی نتیجه رفتارشان را خواهند فهمید».

این نخستین بار نیست که مصباح یزدی، لیبرالیسم و آزادی در جوامع غربی را مورد حمله قرار می‌دهد. او پیش از این نیز  آزادی را «یکی از مفاهیم القایی از طرف شیطان» توصیف کرده و گفته بود که «فرهنگ لیبرالی که امروزه در جهان حاکم است، دارای مباحث و مطالبی علیه اسلام است و در حقیقت ضد ارزش می‌باشد».

او هم‌چنین اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر را «مخالف دستورات صریح قرآن» خوانده و گفته بود که این اعلامیه «آن‌چنان تبلیغ و ترویج شده که حتی در کشورهای اسلامی و مسلمان به عنوان مرجع و منبع رواج یافته و عده‌ای برای آن ارزشی هم‌چون قرآن قائل هستند».

گفتنی است این روحانی تندرو، اخیرا و پس از شکست کاندیدای مورد نظرش در انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، در اظهاراتی بی‌سابقه گفته بود که پس از هشتاد سال به این نتیجه رسیده که «اصلا این عالم برای این آفریده نشده که همه به زور به سعادت برسند و اصلاح بشوند».

2 thoughts on “حمله مصباح یزدی به لیبرالیسم: به شلوارهای پاره پاره و مدل موهای خاص افتخار می‌کنند

  1. حاجی این ها بدتر هست یا امام بیمار امام غریب امام با قر امام بی قر امام فرق شکافته امام فلان فلان شده شرم کن نگون بخت

  2. اقاى مصباح قبل از اظهار نظر در مورد دیگران سرى به زیر زمین مؤسسه خودت بزن که با دیگران کارهاى غیر. اخلاقى وتفتیش وتحمیل نظرات أعمال میشود ضمنا گویا شکست درانتخابات شما را به هذیان گویى واداشته فعلا این ۴سال سماق مزه مزه کنید تا براى ۴سال دوم ملت تکلیف شما را روشن کند در ضمن اگر خیلى میسوزه بنزین بریزید أو جا که سوخته حیف اب…….؟

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: