دادستان آران‌وبیدگل دستور داد: تور گردشگری “مختلط” به کویر مرنجاب ممنوع

Maranjab-Desert

تقاطع: دادستان شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان با صدور دستوری به فرمانده انتظامی این شهرستان، ورود تورهای “مختلط” به منطقه‌ی گردشگری مرنجاب و شهر زیرزمینی نوش‌آباد را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس دستور محسن تاج‌افروز، نیروهای انتظامی موظف شده‌اند تا از تاریخ ۲۳ آذرماه تورهای “مختلط” در ورودی کویر مرنجاب و شهر زیرزمینی نوش‌آباد متوقف و از ورود آن‌ها جلوگیری کنند.

آقای تاج‌افروز درباره‌ی چرایی صدور این دستور به خبرگزاری “ایسنا” گفته که «مختلط بودن تورها باعث هنجارشکنی ارزش‌های دینی و انقلابی می‌شود و حتی برخی بانوان اقدام به کشف حجاب در منطقه مرنجاب کرده‌اند».

وی هم‌چنین مدعی شده «حوادث پیش‌آمده در چند سال اخیر در منطقه مرنجاب به ویژه حوادث روز هشتم محرم که به کشف حجاب در این منطقه انجامید، منجر به اعتراضات گسترده‌ای در سطح شهرستان شده است».

او اضافه کرده: «شهرستان مذهبی آران و بیدگل با تقدیم بیش از ۷۵۰ شهید، به عنوان شهر قرآنی کشور ظرفیت و توان پذیرش این ناهنجاری‌ها را ندارد.»

آن‌گونه که “ایسنا” نوشته بعد از «کشف حجاب» زنان گردشگر در روز هشتم ماه محرم امسال باعث شد تا گروهی از مردم آران و بیدگل در مقابل دفتر محمد موسوی، “امام‌جمعه” این شهرستان تجمع کنند و خواستار رسیدگی به این موضوع شوند.

بر اساس این گزارش، آقای موسوی در پاسخ به معترضان گفته بود: «در صورت ساماندهی نشدن وضعیت مرنجاب به وظیفه شرعی خود عمل خواهیم کرد.»

او اضافه کرده بود: «منطقه گردشگری مرنجاب یا باید به طور کلی و صحیح ساماندهی شود و یا به طور کامل بسته و از ورود گردشگران ممانعت شود.»

نظرتان را بنویسید