ویدئو:‌ پاسخ رییس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان امریکا به اظهارات ترامپ درباره مسلمانان

پاسخ رییس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان امریکا به اظهارات ترامپ د…“پال رایان”، رییس مجلس نمایندگان امریکا از حزب جمهوری‌خواه روز سه‌شنبه (۸ دسامبر-۱۷ آذر) در مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به درخواست “دانلد ترامپ” مبنی بر تعلیق ورود مسلمانان به ایالات متحده واکنش نشان داد.آقای رایان ۴۵ ساله که از مهرماه امسال به ریاست مجلس نمایندگان امریکا رسیده، در بیانیه‌ی خود گفت: «آزادی مذهب، یک اصل اساسی قانون اساسی امریکا و یک اصل بنیادی این کشور است. من در حالت عادی، قصد نداشتم در خصوص آن‌چه در کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری امریکا می‌گذرد، اظهارنظر کنم؛ اما امروز را یک استثنا در نظر می‌گیرم.»او سپس در قامت یکی از رهبران جمهوری‌خواهان و جریان محافظه‌کار امریکا افزود: «این، محافظه‌کاری نیست. آن‌چه دیروز گفته شد، چیزی نیست که حزب جمهوری‌خواه از آن دفاع کند. و از آن مهم‌تر، چیزی نیست که این کشور در کنار آن بایستد.»رایان اضافه کرد: «نه تنها، مسلمانان زیادی در حال خدمت در نیروهای مسلح ما برای کشور جان خود را از دست دادند، که مسلمانانی همین‌جا در همین مجلس، مشغول به کار هستند و از قانون اساسی دفاع و حمایت می‌کنند.» وی ادامه داد: «شماری از بهترین و بزرگ‌ترین متحدان ما در مبارزه با تروریسم اسلامی رادیکال، مسلمانانی هستند که اکثریت بزرگ و قریب به اتفاق آن‌ها خواهان صلح هستند و به کثرت‌گرایی، آزادی، حقوق فردی، و دموکراسی باور دارند.»دانلد ترامپ که کاندیدای پیش‌رو جمهوری‌خواهان در کارزارهای مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری امریکا محسوب می‌شود، یک روز پیش‌تر در بیانیه‌ای خواهان «ممنوعیت کامل ورود مسلمانان به امریکا» تا زمانی شده بود که «قانون‌گذاران امریکایی بفهمند چه اتفاقی در حال افتادن است».آقای ترامپ دلیل این درخواست خود را «نفرت اکثریت جمعیت مسلمانان از امریکایی‌ها» دانست و گفت: «بر اساس نظرسنجی اخیر “مرکز سیاست امنیتی”، ۲۵ درصد پاسخ‌دهندگان مسلمان گفته‌اند که خشونت علیه امریکایی‌ها به عنوان بخشی از جهادگرایی جهانی، عادلانه است. و ۵۱ درصد نیز موافق بوده‌اند که حکم‌رانی بر مسلمانان در امریکا باید بر اساس قوانین شریعت باشد.»او این قوانین را «قتل غیرمومنانی که دین‌شان را تغییر می‌دهند»، «گردن زدن»، و «اعمال غیر قابل تصور» دیگری خوانده بود که «به امریکایی‌ها و به ویژه زنان، آسیب‌های جدی می‌زند».

Posted by Taghato on Tuesday, December 8, 2015

تقاطع: “پال رایان”، رییس مجلس نمایندگان امریکا از حزب جمهوری‌خواه روز سه‌شنبه (۸ دسامبر-۱۷ آذر) در مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به درخواست “دانلد ترامپ” مبنی بر تعلیق ورود مسلمانان به ایالات متحده واکنش نشان داد.

آقای رایان ۴۵ ساله که از مهرماه امسال به ریاست مجلس نمایندگان امریکا رسیده، در بیانیه‌ی خود گفت: «آزادی مذهب، یک اصل اساسی قانون اساسی امریکا و یک اصل بنیادی این کشور است. من در حالت عادی، قصد نداشتم در خصوص آن‌چه در کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری امریکا می‌گذرد، اظهارنظر کنم؛ اما امروز را یک استثنا در نظر می‌گیرم.»

او سپس در قامت یکی از رهبران جمهوری‌خواهان و جریان محافظه‌کار امریکا افزود: «این، محافظه‌کاری نیست. آن‌چه دیروز گفته شد، چیزی نیست که حزب جمهوری‌خواه از آن دفاع کند. و از آن مهم‌تر، چیزی نیست که این کشور در کنار آن بایستد.»

رایان اضافه کرد: «نه تنها، مسلمانان زیادی در حال خدمت در نیروهای مسلح ما برای کشور جان خود را از دست دادند، که مسلمانانی همین‌جا در همین مجلس، مشغول به کار هستند و از قانون اساسی دفاع و حمایت می‌کنند.»

وی ادامه داد: «شماری از بهترین و بزرگ‌ترین متحدان ما در مبارزه با تروریسم اسلامی رادیکال، مسلمانانی هستند که اکثریت بزرگ و قریب به اتفاق آن‌ها خواهان صلح هستند و به کثرت‌گرایی، آزادی، حقوق فردی، و دموکراسی باور دارند.»

دانلد ترامپ که کاندیدای پیش‌رو جمهوری‌خواهان در کارزارهای مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری امریکا محسوب می‌شود، یک روز پیش‌تر در بیانیه‌ای خواهان «ممنوعیت کامل ورود مسلمانان به امریکا» تا زمانی شده بود که «قانون‌گذاران امریکایی بفهمند چه اتفاقی در حال افتادن است».

آقای ترامپ دلیل این درخواست خود را «نفرت اکثریت جمعیت مسلمانان از امریکایی‌ها» دانست و گفت: «بر اساس نظرسنجی اخیر “مرکز سیاست امنیتی”، ۲۵ درصد پاسخ‌دهندگان مسلمان گفته‌اند که خشونت علیه امریکایی‌ها به عنوان بخشی از جهادگرایی جهانی، عادلانه است. و ۵۱ درصد نیز موافق بوده‌اند که حکم‌رانی بر مسلمانان در امریکا باید بر اساس قوانین شریعت باشد.»

او این قوانین را «قتل غیرمومنانی که دین‌شان را تغییر می‌دهند»، «گردن زدن»، و «اعمال غیر قابل تصور» دیگری خوانده بود که «به امریکایی‌ها و به ویژه زنان، آسیب‌های جدی می‌زند».

نظرتان را بنویسید