ویدئو: فقر و محرومیت شدید در “شمس‌آباد” در جنوب غربی تهران

فقر و محرومیت شدید در “شمس‌آباد” در جنوب شرقی تهرانفقر و محرومیت در ایران، مرکز و حاشیه نمی‌شناسد. کافی است چند کیلومتری از تهران دور بشوید تا این فقر و محرومیت شدید را از نزدیک لمس کنید.”آرش همپای” از گروه نیکوکاری “همیاران مهراندیش” به محله‌ی شمس‌آباد در جنوب شرقی تهران و در حاشیه‌ی جاده تهران-ساوه رفته و گزارشی از وضعیت نامناسب اهالی این منطقه تهیه کرده است. منطقه‌ای که حدود ۱۲۰ خانوار آن در ساختمان‌های نیمه‌مخروبه‌ی کوره‌های آجرپزی بدون برق زندگی می‌کنند. هر ده خانوار یک حمام و دستشویی تاریک دارند. نه مدرسه‌ای وجود دارد نه بهداری و درمان‌گاهی. برخی از آن‌ها با سرطان و معلولیت جسمی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و گروهی دیگر بی‌سرپرست هستند.چشم امید اکثریت جمعیت ۱۰۰۰ نفره‌ی “شمس‌آباد” به نیکوکارانی است که گاهی به این منطقه سر می‌زنند و برای مردم لباس و غذا و مواد اولیه می‌برند.در این ویدئو، علی، نوجوانی که سختی‌های زندگی او را به مردی تبدیل کرده، وضعیت مردم “شمس‌آباد” را در مقابل دوربین توضیح می‌دهد.فعالیت‌های گروه “همیاران مهراندیش” را می‌توانید در لینک زیر دنبال کنید.http://on.fb.me/1MyuY6R

Posted by Taghato on Thursday, December 24, 2015

تقاطع: فقر و محرومیت در ایران، مرکز و حاشیه نمی‌شناسد. کافی است چند کیلومتری از تهران دور بشوید تا این فقر و محرومیت شدید را از نزدیک لمس کنید.

“آرش همپای” از گروه نیکوکاری “همیاران مهراندیش” به محله‌ی شمس‌آباد در جنوب غربی تهران و در حاشیه‌ی جاده تهران-ساوه رفته و گزارشی از وضعیت نامناسب اهالی این منطقه تهیه کرده است. منطقه‌ای که حدود ۱۲۰ خانوار آن در ساختمان‌های نیمه‌مخروبه‌ی کوره‌های آجرپزی بدون برق زندگی می‌کنند. هر ده خانوار یک حمام و دستشویی تاریک دارند. نه مدرسه‌ای وجود دارد نه بهداری و درمان‌گاهی. برخی از آن‌ها با سرطان و معلولیت جسمی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و گروهی دیگر بی‌سرپرست هستند.

چشم امید اکثریت جمعیت ۱۰۰۰ نفره‌ی “شمس‌آباد” به نیکوکارانی است که گاهی به این منطقه سر می‌زنند و برای مردم لباس و غذا و مواد اولیه می‌برند.

در این ویدئو، علی، نوجوانی که سختی‌های زندگی او را به مردی تبدیل کرده، وضعیت مردم “شمس‌آباد” را در مقابل دوربین توضیح می‌دهد.

One thought on “ویدئو: فقر و محرومیت شدید در “شمس‌آباد” در جنوب غربی تهران”

  1. دل آدم بدرد میاید وقتی این صحنه ها میبیند و بیشتر ناراحت میشود زمانی که میبیند پولی که بایستی خرج این افراد شود تو شکم گشاد قیهّ کشان حزب الله در لبنان و ناحیه غزه میرود. اگر بیل زنید تو باغچه خودتان بزنید.

نظرتان را بنویسید