دستور دادستان تهران برای برخورد «جدی‌تر» با بدحجابی و جمع‌آوری ماهواره

Police-Hijab-Tehran

تقاطع: دادستان تهران می‌گوید با «دستور پیش‌گیرانه» وی به پلیس پایتخت در خصوص «مبارزه با بدحجابی و پوشش نامناسب، جمع‌آوری ماهواره و منع تبلیغات در شبکه‌های ماهواره‌ای غیرمجاز»، برخورد پلیس با این موارد در سال جاری «جدی‌تر» شده است.

به نوشته‌ی وب‌سایت “دادستانی عمومی و انقلاب تهران”، عباس جعفری‌ دولت‌آبادی این موضوع را روز سه‌شنبه (۱ دی-۲۲ دسامبر) در جلسه‌ای با عبدالرضا رحمانی فضلی، “وزیر کشور” اعلام کرد و گفت: «باید با همکاری همه دستگاه‌ها، مطالبه‌ی مردم در مورد امنیت اجتماعی را تحقق بخشیم.»

این اظهارات دادستان تهران پس از آن مطرح می‌شود که در هفته‌های گذشته گزارش‌هایی از توقیف خودرو و بازداشت شهروندان تهرانی به بهانه‌ی «بدحجابی» در رسانه‌های ایران منتشر شده است.

در همین ارتباط، تیمور حسینی، رییس “پلیس راهور تهران بزرگ” روز ۲۴ آذر (۱۵ دسامبر) در جمع خبرنگاران گفت که از ابتدای سال ۱۳۹۴، نیروهای این پلیس، ۴۰ هزار خودرو را «در راستای برخورد قاطع پلیس با مظاهر علنی فساد از جمله بدحجابی و ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم» توقیف کرده‌اند.

پیش‌تر در روز ۱۹ آبان، حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفته بود که پلیس با رانندگانی که «رعایت شئونات و هنجارها و الزام ارزش‌ها» را نمی‌کنند، «برخوردی قاطع، سریع و البته توام با رافت و مهربانی» می‌کند.

او با تاکید بر توقیف خودرو رانندگان به دلایلی چون «کشف حجاب در خودروها»، «دور دور کردن» و «مزاحمت برای نوامیس»، به نیروهای پلیس توصیه کرده بود که «اگر امکان توقف خودرو وجود ندارد، پلاک خودرو را بردارند و ظرف حداکثر ۱۲ تا ۲۴ ساعت اقدام به توقیف خودرو کنند».

به فاصله‌ی ۵ روز پس از این اظهارات فرمانده پلیس، سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی وی، در یک نشست خبری اعلام کرد که در این ارتباط به ۱۰ هزار نفر تذکر داده شده است و ۲۰۰۰ خودرو نیز توقیف شده‌اند.

آقای منتظرالمهدی اضافه کرده بود که «این افراد علاوه بر جریمه و توقیف اتومبیل، خودروشان ممنوع‌الفروش شده امکان پرداخت عوارض و… نیز برای‌شان مقدور نخواهد بود».

نظرتان را بنویسید