وزارت ارشاد حکم ممنوع‌التصویری خاتمی را اجرا می‌کند

Rouhani-Khatami

تقاطع: سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت روحانی می‌گوید این وزارت‌خانه با هر رسانه و شخصی که حکم ممنوع‌التصویری محمد خاتمی را رعایت نکند، برخورد می‌کند.

حسین نوش‌آبادی روز چهارشنبه (۲۵ آذر-۱۶ دسامبر) به خبرگزاری “میزان” (متعلق به قوه قضاییه) گفته: «این‌که مرجع قضایی در رابطه با این موضوع حکم و رای داده قابل احترام است. وزارت ارشاد قصد دخالت در موضوعاتی که قوه قضاییه پیگیری می‌کند ندارد و بر اساس مصالحی که قوه قضاییه تشخیص داده و حکم صادر کرده است ما نیز آن را اجرا می‌کنیم.»

وی با بیان این‌که وزارت ارشاد قصد «تقابل» با قوه قضاییه را ندارد» افزوده: «در مورد ممنوع‌التصویری شخص مورد نظر، قوه قضاییه رای خود را صادر کرده و آن حکم و رای به مطبوعات و رسانه‌ها ارسال شده است و مطبوعات آن را رعایت می‌کنند. هر کس هم برخلاف قانون عمل کند با آن برخورد می‌شود.»

آقای نوش‌آبادی هم‌چنین با عقب‌نشینی از اظهارات پیشین خود که گفته بود ممنوع‌التصویری محمد خاتمی چون به تایید علی خامنه‌ای نرسیده، «قانونی» نیست، رسانه‌ها را به بهره‌برداری سیاسی از سخنان قبلی‌‌اش متهم کرده است.

سخنگوی وزارت ارشاد در پایان تاکید کرده: «از رسانه‌هایی که حریم را بشکنند حمایت نمی‌کنیم و وزارت ارشاد هم بنای حمایت از این رسانه‌ها را ندارد.»

نظرتان را بنویسید