ویدئو: سوگند روی قرآن قاضی زن مسلمان در نیویورک حاشیه‌ساز شد

سوگند روی قرآن قاضی زن مسلمان در نیویورک حاشیه‌ساز شدیک زن مسلمان سیاه‌پوست با دست گذاشتن بر روی قرآن، به عنوان قاضی دادگاه مدنی ناحیه‌ی ۷ شهر نیویورک، سوگند یاد کرد که در مقام قضاوت، از قانون اساسی امریکا پیروی کند.در مراسم سوگند قاضی “کرولین واکر” که در ساختمان تاریخی “بروکلین برو هال” برگزار شد، او در حالی که یک دستش بر روی کتاب مقدس مسلمانان بود، گفت: «من، کرولین واکر-دیالو، رسما شهادت می‌دهم که پشتیبان قانون اساسی ایالات متحده و قانون اساسی ایالت نیویورک باشم و وفادارانه، به وظایفم به عنوان قاضی دادگاه مدنی نیویورک عمل کنم. خدا کمکم کند.»اما انتشار ویدئوی این مراسم در صفحه‌ی فیسبوک یک وکیل مسلمان، واکنش‌های متفاوتی را در میان کاربران امریکایی این شبکه‌ی اجتماعی به همراه داشته است.در حالی که شماری از این کاربران از آزادی عقیده و دین “کرولین واکر” حمایت کرده‌اند، بسیاری از امریکایی‌ها نیز با این‌که او به جای انجیل، دست روی قرآن گذاشته، به شدت مخالفت کرده‌اند.در این میان گروهی نیز پا را فراتر گذاشته و نوشته‌اند که اقدام این قاضی جوان، «سیلی به صورت همه امریکایی‌ها بوده است».با این وجود، یکی از نظراتی که تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش بیش از ۲ هزار بار لایک خورده، نظر کاربری به نام جنیفر است که نوشته: «من به این‌که او روی چه چیزی دست گذاشته، اهمیتی نمی‌دهم تا زمانی که سوگند می‌خورد از قوانین امریکا حمایت کند و قانون اساسی را راهنمای عمل خود قرار دهد و به شیوه‌ای سکولار قضاوت کند. تنها قوانین را دنبال کن و دین و مذهبت را کنار بگذار، در این صورت اگر به آخرین کتاب اُپرا وینفری [مجری و برنامه‌ساز مشهور امریکایی] هم سوگند بخوری، برای من اهمیتی ندارد.»

Posted by Taghato on Tuesday, December 15, 2015

تقاطع: یک زن مسلمان سیاه‌پوست با دست گذاشتن بر روی قرآن، به عنوان قاضی دادگاه مدنی ناحیه‌ی ۷ شهر نیویورک، سوگند یاد کرد که در مقام قضاوت، از قانون اساسی امریکا پیروی کند.

در مراسم سوگند قاضی “کرولین واکر” که در ساختمان تاریخی “بروکلین برو هال” برگزار شد، او در حالی که یک دستش بر روی کتاب مقدس مسلمانان بود، گفت: «من، کرولین واکر-دیالو، رسما شهادت می‌دهم که پشتیبان قانون اساسی ایالات متحده و قانون اساسی ایالت نیویورک باشم و وفادارانه، به وظایفم به عنوان قاضی دادگاه مدنی نیویورک عمل کنم. خدا کمکم کند.»

اما انتشار ویدئوی این مراسم در صفحه‌ی فیسبوک یک وکیل مسلمان، واکنش‌های متفاوتی را در میان کاربران امریکایی این شبکه‌ی اجتماعی به همراه داشته است.

در حالی که شماری از این کاربران از آزادی عقیده و دین “کرولین واکر” حمایت کرده‌اند، بسیاری از امریکایی‌ها نیز با این‌که او به جای انجیل، دست روی قرآن گذاشته، به شدت مخالفت کرده‌اند.

در این میان گروهی نیز پا را فراتر گذاشته و نوشته‌اند که اقدام این قاضی جوان، «سیلی به صورت همه امریکایی‌ها بوده است».

با این وجود، یکی از نظراتی که تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش بیش از ۲ هزار بار لایک خورده، نظر کاربری به نام جنیفر است که نوشته: «من به این‌که او روی چه چیزی دست گذاشته، اهمیتی نمی‌دهم تا زمانی که سوگند می‌خورد از قوانین امریکا حمایت کند و قانون اساسی را راهنمای عمل خود قرار دهد و به شیوه‌ای سکولار قضاوت کند. تنها قوانین را دنبال کن و دین و مذهبت را کنار بگذار، در این صورت اگر به آخرین کتاب اُپرا وینفری [مجری و برنامه‌ساز مشهور امریکایی] هم سوگند بخوری، برای من اهمیتی ندارد.»

نظرتان را بنویسید