اخراج عکاس خبرگزاری وزارت نفت به دلیل یک عکس اینستگرامی

Ghadamali-Case-4

تقاطع: محمد قدمعلی، عکاس خبرگزاری “شانا” متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی می‌گوید به خاطر انتشار عکسی از معاون امور بین‌الملل این وزارت‌خانه در صفحه‌ی اینستگرامش از کار اخراج شده است.

عکسی که آقای قدمعلی می‌گوید به خاطر آن اخراج شده، تصویری از معاون بین‌الملل وزیر نفت بعد از پایان نشستی با یک هیات ایتالیایی است که این عکاس خبری در توضیحی برای آن نوشته بود: «امیرحسین زمانی‌نیا، معاون بین‌الملل وزیر نفت بلافاصله پس اتمام نشست امروزش با یک هیات ۳۶‌نفره‌ی ایتالیایی دارد ما را (ما یعنی شانا و همکاران خودش در معاونت بین‌الملل) دعوا می‌کند و می گوید: “خبر یعنی یک کار سیاسی مهم، خبر این نشست اندازه خود این جلسه اهمیت دارد، من نمی‌دانم چرا ما در وزارت نفت این اهمیت را متوجه نمی شویم”. ما را دیر خبر کرده بودند، وقتی نیم ساعت از جلسه گذشته بود. می گفت شما خودتان هم مقصرید، باید پاشنه دفتر وزیر و دفتر مرا درآورید حتی اگر به وظیفه‌شان عمل نکردند و اینجا شما را خبر نکردند.»

او در توضیح تازه‌ای که به همراه نامه‌ی اخراجش منتشر کرده، اتفاقی مشابه در زمان فعالیتش در “شانا” در دولت احمدی‌نژاد را شرح داده که به خاطر انتشار عکسی از مدیران ارشد وزارت نفت در حال خمیازه کشیدن، از سوی مدیرکل وقت روابط عمومی این وزارت‌خانه با «چند پرسش» روبه‌رو شده بود اما «به هیچ‌وجه بازخورد منفی نداشت».

قدمعلی با مقایسه آن اتفاق در دولتی که به نوشته‌ی او «تمام و کمال متهم به برخورد خشن با رسانه‌ها بود و است» با آن‌چه که به اخراجش در دولت جدید منجر شد، می‌افزاید: «این اولین بار است که موضوعی چنین پیش‌پاافتاده و حتی در کمال تعجب موضوعی مثبت و در تمجید از مجموعه‌ای باعث چنین بازخورد احمقانه‌ای از سوی آن مجموعه برایم شده است. این دو موضوع در دو دولت متفاوت و برخورد خلاف انتظار آن‌ها بیش از هر چیز شاید ناآگاهی مدیران حکومتی فارغ از جناح و دسته‌بندی‌شان، نسبت به رسانه‌ها را بازگو می‌کند.»

Ghadamali-Case-1 Ghadamali-Case-2 Ghadamali-Case-3

نظرتان را بنویسید