تهدید تروریستی تمامی مدارس لس‌آنجلس را تعطیل کرد

Los-Angles-School-Closed

تقاطع: دپارتمان پلیس مدارس لس‌آنجلس به دنبال دریافت یک تهدید الکترونیکی در صبح روز سه‌شنبه (۱۵ دسامبر-۲۴ آذر)، تمامی مدارس این شهر را تعطیل کرد.

“استیو زِپِرمَن”، رییس این دپارتمان با “نادر” خواندن تهدید رسیده به دست پلیس، به خبرنگاران گفت که این تهدید هم‌چنان در حال «تحلیل و بررسی» است.

“رِمون کورتینز”، سرپرست مدارس منطقه‌ یکپارچه‌ی لس‌آنجلس نیز گفته که در پیام تهدیدآمیز به کوله‌پشتی دانش‌آموزان و “سایر بسته‌ها” اشاره شده بود.

او بدون نام بردن از مدارسی که هدف این تهدید بودند، خاطرنشان کرد که بسیاری از مدارس تهدید شده بودند.

وی در عین حال با بیان این‌که مدارس منطقه، معمولا چنین تهدیدهایی دریافت می‌کنند، اضافه کرد که اتفاقات اخیر از جمله حمله‌ی تروریستی مرگ‌بار سوم ماه دسامبر در سن‌برناردینو در ۱۰۰ کیلومتری شرق لس‌آنجلس، باعث شد که مقامات تصمیم به تعطیلی مدارس بگیرند.

در جریان حمله‌ی سن‌برناردینو که مرگ‌بارترین حمله تروریستی در امریکا بعد از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به شمار می‌رود، یک زن و شوهر جوان اسلام‌گرا ۱۴ نفر از شرکت‌کنندگان در مهمانی پایان سال یک مرکز خدمات اجتماعی را به قتل رساندند و نزدیک به ۲۰ نفر دیگر نیز در این حمله مجروح شدند.

آقای کورتینز با تاکید بر این‌که به عنوان سرپرست مدارس لس‌آنجلس با زندگی دانش‌آموزان بازی نخواهد کرد، افزود که همه‌ی مدارس به طول کامل جستجو می‌شوند و به همراه هیات‌مدیره‌‌های مدارس درباره‌ی ادامه‌ی تعطیلی یا فعالیت آن‌ها در روز چهارشنبه تصمیم خواهد گرفت.

منطقه‌ی یکپارچه لس‌آنجلس با ۹۰۰ مدرسه، دومین جمعیت دانش‌آموزان را در کل ایالات متحده امریکا در بر می‌گیرد. این مدارس در سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۲، بیش از ۶۶۰ هزار دانش‌آموز را از مقطع مهدکودک تا کلاس ۱۲ و بیش از ۲۵۰ هزار نفر را در برنامه‌های آموزشی بزرگ‌سالان در بر می‌گرفت.

نظرتان را بنویسید