نام چه کسی در هر کشور در سال ۲۰۱۵ بیشتر از همه جستجو شد؟

Most-Googled-People-1

تقاطع: لیونل مسی، ستاره‌ی آرژانتینی دنیای فوتبال، و کیم کارداشیان، مدل و ستاره‌ی امریکایی ریالتی‌شو، در صدر بیشترین میزان جستجوی “گوگل” در سال ۲۰۱۵ در کشورهای مختلف جهان قرار گرفتند.

بر اساس رتبه‌بندی که کمپانی “گوگل” در اختیار مجله “تایم” قرار داده، نام مسی و کارداشیان هر یک در ۲۶ کشور جهان، بیشتر از هر فرد دیگری توسط کاربران جستجو شده است.

امریکا، کانادا، فرانسه، استرالیا، انگلستان، ترکیه، سوئد، نروژ، فنلاند، آذربایجان و ارمنستان از جمله کشورهایی هستند که کیم کارداشیان در آن‌ها در صدر جستجو قرار دارد. در مقابل، نام مسی بیشتر در کشورهای افریقایی هم‌چون چاد، کنگو، مالی، نیجر و ساحل‌عاج، و نیز در کوبا و کشور خودش آرژانتین، بالاترین میزان جستجو را دارد.

بعد از کارداشیان و مسی، نام کریس رونالدو، دیگر ستاره‌ی دنیای فوتبال از کشور پرتغال دیده می‌شود که در ۲۱ کشور از جمله اسپانیا، پرتغال، افغانستان، مراکش، و مجارستان، بیشترین تعداد جستجو را به خود اختصاص داده است. “نیکی مِناژ” و “ریحانا” دو ستاره موزیک امریکا نیز هر یک به ترتیب با ۱۳ و ۱۱ کشور، در مکان‌های بعدی جای گرفته‌اند.

“رومئو سانتوس”، خواننده‌ی لاتین‌تبار امریکایی در ۱۰ کشور اسپانیایی‌زبان جنوب و مرکز امریکا، و “هیفا وهبی”، خواننده‌ی لبنانی، در سه کشور لبنان، سوریه، و لیبی، در رتبه‌ی نخست جستجو قرار دارند.

بر اساس این فهرست، در ایران، نام شادمهر عقیلی، خواننده‌ی مقیم لس‌آنجلس امریکا بیشتر از هر فرد و شخصیت دیگری جستجو شده است.

هم‌چنین، لیودمیلا پوتینا (همسر سابق ولادمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه)، جیانگ زمین (رهبر اسبق چین)، مانوئل نویر (دروازه‌بان تیم ملی آلمان)، ملک عبدالله (پادشاه پیشین و تازه‌ درگذشته عربستان سعودی)، عمر دیاب (خواننده مصری)، و سلمان خان (بازیگر سینمای هند) هر یک در کشورهای خود بیشترین میزان جستجو در گوگل را در سال ۲۰۱۵ داشته‌اند.

Most-Googled-People

نظرتان را بنویسید