تصویری: زندگی یک‌هفته‌ای دانشجوی ایسلندی در محفظه شیشه‌ای

Naked-in-the-Box-Art-Project-4

تقاطع: یک دانشجوی رشته‌ی هنر در کشور ایسلند پروژه‌ی پایان ترم یکی از کلاس‌های درس خود را به یک هفته زندگی لُخت در یک محفظه‌ی شیشه‌ای و در مقابل دیدگان عمومی اختصاص داده است.

“آلمار آتلاسون”، ۲۳ ساله، دانشجوی سال اول “انستیتو هنر ایسلند” از روز ۳۰ نوامبر (۹ آذر) در قالب پروژه‌ی درس “روش‌ها و راه‌حل‌ها” وارد یک محفظه شیشه‌ای در ساختمان آکادمی شده است. او هم‌زمان زندگی برهنه خود در این محفظه کوچک را به صورت زنده در کانال یوتیوبش پخش می‌کند.

وی تقریبا همه‌ی کارهایی را که انتظار می‌رود، در داخل محفظه انجام می‌دهد: غذا می‌خورد؛ می‌خوابد؛ فال ورق می‌گیرد؛ مطالعه می‌کند و البته به دستشویی می‌رود. در این میان هرچند که بخش دستشویی رفتنش در مقابل دوربین‌ها نبوده، اما آن‌گونه که یک وب‌سایت دیگر ایسلندی نوشته، او کارش را در داخل یک کیسه‌ی پلاستیکی انجام می‌دهد.

او درباره‌ی پروژه‌ی خود به وب‌سایت ایسلتدی “ام.بی.ال” می‌گوید: «من فکر می‌کنم اساسا این فقط یک کار باحال است. یک تجربه است. این‌که ۲۳ سال داشته باشی و هیچ‌وقت به مدت یک هفته تنها زندگی نکرده باشی کمی عجیب به نظر می‌رسد.»

به عنوان بخشی از این آزمایش، مردم و دانشجویان می‌توانند برای “آتلاسون”، غذا ببرند و از طریق دریچه‌ای در داخل محفظه قرار بدهند. او نیز می‌تواند از طریق همان دریچه، زباله‌هایش را بیرون بگذارد.

در عین حال، با وجود آن‌که “آتلاسون” در این ویدئو کاملا برهنه است، اما به دلیل هشداری که او در این خصوص به بینندگان اینترنتی داده، یوتیوب ویدئو را نقض قوانینش در خصوص برهنگی و محتوای جنسی ندانسته است.

قوانین یوتیوب، تصریح می‌کند که برهنگی و محتوای جنسی در صورتی که با اهداف آموزشی، مستند، علمی و یا هنری باشد، ممکن است اجازه‌ی پخش در این وب‌سایت را پیدا کند.

Naked-in-the-Box-Art-Project-1 Naked-in-the-Box-Art-Project-3 Naked-in-the-Box-Art-Project-2 Naked-in-the-Box-Art-Project-5 Naked-in-the-Box-Art-Project-6

نظرتان را بنویسید