خودسوزی مرد ۵۳ ساله اصفهانی در مقابل موسسه “ثامن‌الحجج”

Self-Burning-Iran

تقاطع: خبرگزاری‌های رسمی ایران از خودسوزی یک مرد ۵۳ ساله در مقابل یکی از شعبه‌های موسسه‌ی مالی-اعتباری ثامن‌الحجج اصفهان خبر می‌دهند.

آن‌گونه که غفور راستین، مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان اصفهان به خبرگزاری‌های “تسنیم” و “مهر” گفته، این فرد دچار ۵۰درصد سوختگی درجه‌ی دو از ناحیه‌ی گردن، دست و پا شده است و در حال حاضر در بیمارستان سوانح سوختگی استان اصفهان تحت درمان قرار دارد.

به گفته‌ی آقای راستین، خودسوزی این فرد حدود ساعت ۱۰ صبح در خیابان توحید اصفهان اتفاق افتاد. او در عین حال از بیان علت این خودسوزی ابراز بی‌اطلاعی کرد.

در این میان، “باشگاه خبرنگاران” در شرح ماجرا نوشته که «این مرد با مراجعه به یکی از شعب موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج درخواست پرداخت کل موجودی حساب خود را داشت که با پاسخ منفی متصدی موسسه مواجه شد و پس از بی‌نتیجه ماندن اصرار خود، در مقابل شعبه اقدام به خودسوزی کرد».

این خبرگزاری، به نقل از رییس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان، میزان سوختگی این فرد را ۳۰ درصد عنوان کرده و نوشته که او «در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه بستری است».

“باشگاه خبرنگاران” در انتهای گزارش خود خاطرنشان کرده که «موسسه‌ی مالی-اعتباری ثامن‌الحجج به علت برخی مشکلات مالی این روزها از پرداخت تمام سپرده‌گذاری مشتریان خود خودداری می‌کند و فقط بخشی از مبلغ سپرده را پرداخت می‌نماید».

این چندمین مورد خودسوزی در ماه‌های گذشته است که خبر آن در رسانه‌های ایران منتشر می‌شود.

در مهرماه امسال، یک زن  جوان باردار در نیشابور با ریختن بنزین روی بدنش، خود را به آتش کشید و پس از چند روز در بیمارستانی در مشهد از دنیا رفت.

یک ماه قبل از آن نیز در روز ۸ شهریور خبرگزاری دولتی “ایرنا” از خودسوزی یک مرد ۵۹ ساله در محوطه مجتمع اداری فرمانداری و شهرداری شهرستان سنقر در استان کرمانشاه خبر داد. این مرد که منصور کیهانی نام داشت و معلم بازنشسته بود، در اثر شدت سوختگی و جراحات، در همان محل جان باخت.

پیش‌تر در اردیبهشت‌ماه امسال، یک دانشجوی دختر “دانشگاه آزاد اسلامی” شیراز در پارکینگ مجاور این دانشگاه اقدام به خودسوزی کرد که پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

در همین ماه، یک جوان ۲۸ ساله‌ که در مرخصی از زندان به سر می‌برد، در “پارک ساحلی” شهر یاسوج و در مقابل چشمان شهروندان این شهر دست به خودسوزی زد و پس از ساعاتی در اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داد.

یونس عساکره و حمید فرخی، دو دستفروش اهل شهرهای خرمشهر و تبریز نیز از جمله دیگر افرادی هستند که در سال جاری خورشیدی به دنبال خودسوزی اعتراضی جان خود را از دست دادند.

نظرتان را بنویسید