اخبار ضدونقیض از تخلیه ایستگاه مترو حقانی به دنبال شایعه بمب‌گذاری

عکس، آرشیوی است
عکس، آرشیوی است

تقاطع: در حالی که مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران، عدم مسافرگیری در ایستگاه مترو حقانی و تخلیه‌ی این ایستگاه از شهروندان در عصر روز سه‌شنبه (۱۰ آذر-۱ دسامبر) را تایید کرده، پلیس تهران می‌گوید که شایعه‌ی بمب‌گذاری در ایستگاه حقانی و تخلیه‌ی این ایستگاه، «سراسر کذب» است و «ماموران پلیس عوامل بازنشردهنده این شایعه را شناسایی کرده‌اند».

در اطلاعیه‌ای مرکز اطلاع‌رسانی پلیس تهران آمده «این افراد که اقدام‌شان موجب جریحه‌دار شدن امنیت روانی جامعه و سبب نگرانی شهروندان شده بود، دستگیر خواهند شد و به زودی جزییات بیشتری از این اقدام پلیس اعلام خواهد شد».

این مرکز پیش‌تر نیز در اطلاعیه‌ای گفته بود «آن‌چه در شبکه‌های اجتماعی و مجازی در خصوص بمب‌گذاری در ایستگاه متروی حقانی میان کاربران دست‌به‌دست می‌شود، خبری کذب و بی‌پایه است».

این در حالی است که احسان مقدم، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران در گفتگویی با خبرگزاری “مهر” خبر تخلیه ایستگاه حقانی به مدت ۴۵ دقیقه در عصر سه‌شنبه را تایید کرده و گفته: «به دستور ناجا، ما در این ایستگاه از ساعت ۱۶:۱۵ تا ۱۷ مسافرگیری نداشتیم اما از ساعت ۱۷ همه چیز به روال عادی بازگشت.»

خبر شایعه‌ی بمب‌گذاری در ایستگاه حقانی مترو تهران و تخلیه‌ی این ایستگاه از مسافران نخستین بار در خبرگزاری دولتی “ایرنا” منتشر و پس از ساعتی از روی تلکس این خبرگزاری حذف شد.

در این خبر که در شماری دیگر از وب‌سایت‌های خبری ایران نیز بازنشر یافت، آمده بود که «با انتشار شایعه‌ای مبنی بر احتمال بمب‌گذاری در ایستگاه مترو “حقانی”، مسافران حاضر در این ایستگاه با حضور ماموران انتظامی از محل خارج شدند و مجموعه ایستگاه به طور کامل تخلیه شد».

این خبرگزاری به نقل از یک «منبع موثق در شرکت مترو تهران» افزوده بود که «ماموران انتظامی در محل، حاضر و مشغول بررسی موضوع هستند».

نظرتان را بنویسید