آلبوم عکس: از خالکوبی با هدف پوشاندن زخم‌ تا عنوان “ملکه خال‌کوبی” استرالیا

Brittany-Allsop-Miss-Ink-Australia

تقاطع: “بریتنی آلساپ”، زن ۲۲ ساله‌ی استرالیایی به تازگی عنوان “ملکه خال‌کوبی استرالیا” در سال ۲۰۱۵ را از آنِ خود کرد.

“بریتنی” ۱۶ ساله بود که با وجود ترس از سوزن، اولین خال‌کوبی خود را گرفت. او به مادرش التماس کرد که به او اجازه دهد یک صلیب و گل رز کوچک را روی مچ دستش خال‌کوبی کند و همان تتوی کوچک، سرآغاز عشقش به هنرِ بدن شد.

وی در گفتگویی با دیلی-میل استرالیا می‌گوید که در آغاز هدفش از خال‌کوبی پوشاندن زخم‌های به جا مانده از دوران کودکی‌اش بود که به خاطرشان طعنه می‌شنید: «وقتی بچه بودن روی پاهایم زخم‌هایی مثل جای آبله‌مرغان بود. از همان موقع به خودم می‌گفتم که روزی تتو می‌گیرم و آن‌ها را می‌پوشانم.»

رقابت “ملکه خال‌کوبی استرالیا” مانند سایر رقابت‌های زیبایی است با این تفاوت که تمرکز ویژه‌ی آن روی کیفیت خال‌کوبی و تتوی شرکت‌کنندگان است.

“بریتنی آلساپ” معتقد است که این رقابت به اعتمادبه‌نفس زنانی که خال‌کوبی دارند کمک می‌کند.

هرچند که با انتشار اخبار مربوط به مراسم در شبکه‌های اجتماعی، او قربانی حملات گروهی از کاربران این شبکه‌ها شد که وی را به خاطر پوشاندن بدنش با خال‌کوبی سرزنش می‌کردند.

خانم آلساپ درباره‌ی این انتقادها می‌گوید: «اولش که خواندم خیلی برایم سخت بود و از این‌که مردم در انتقاد کردن از حدشان خارج می‌شوند، شوکه شدم.

وی هم‌چنین به کسانی که گفته‌اند او فکر نکرده این خال‌کوبی‌ها در سنین بالاتر به چه شکلی در خواهد آمد، این‌گونه پاسخ می‌دهد: «وقتی پیر می‌شوید کسی آن توجهی را که در سنین ۲۰ سالگی به شما می‌شود، نخواهد کرد.»

او که در حال حاضر باردار است، در یک سال آینده به شرکت‌کنندگان در رقابت‌ سال آینده‌ی “ملکه خال‌کوبی استرالیا” کمک خواهد کرد و در روز مراسم نیز روی صندلی هیات داوران خواهد نشست.

بریتنی آلساپ در عین حال می‌گوید که بعد از به دنیا آمدن فرزندش ممکن است که بار دیگر به روی صحنه باز گردد: «هرچند که جای زیادی روی بدنم باقی نمانده اما قصد دارم به سراغ قسمت‌های جانبی تتو‌های بزرگ‌تر بروم. می‌خواهم تمام بدنم به جز دست‌ها [از مچ به پایین]، گردن، و صورت، پوشانده شود.»

نظرتان را بنویسید