ادعاهای «مشاورعالی» قاسم سلیمانی: از جنگیدن مرده‌ها برای نصرالله تا آسان‌تر بودن ساخت سلاح هسته‌ای از ساخت عینک

 

Hasan-KarimPour-Soleimani-Adviser

تقاطع: یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران در ایران می‌گوید اگر رهبر جمهوری اسلامی فتوای «حرام» بودن «استفاده و نگهداری از سلاح هسته‌ای» را بردارد، «ساخت یک سلاح هسته‌ای از ساخت یک عینک آسان‌تر است».

حسن کریم‌پور که خبرگزاری‌های ایران را وی را “مشاور عالی” قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه معرفی کرده‌اند، در سخنانی در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان، با بیان این‌که «جمهوری اسلامی ۱۴ دپوی زیرزمینی به نام ۱۴ معصوم در عمق ۳۰ تا ۵۰۰ متر در اختیار دارد» گفته: «در این دپوها به هر میزان که تجهیزات لازم باشد نه یکی و نه دو تا بلکه به هر میزان نیاز باشد، اگر از هر کشوری به سمت ایران یک موشک شلیک شود این مراکز به‌ صورت اتوماتیک تمام مراکز مهم کشور حمله‌کننده را موشک‌باران می‌کند.»

وی در ادامه ادعا کرده، ایران تنها کشوری روی کره زمین است که «تمام مساحتش را پازل ۲۰ کیلومتر در ۲۰ کیلومتر قرار داده و وسطش پدافند گذاشته است».

او با بیان این‌که در حال حاضر تعداد این پدافند‌ها ۳۵۰۰ عدد است، افزوده که اگر تعداد این پدافندها به ۵۵۰۰ عدد برسد، «سامانه پدافندی کشور تکمیل می‌شود» و «هیچ هواپیمایی نمی‌تواند وارد جمهوری اسلامی ایران شود».

وی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شده که امریکا به دلیل خودکفا شدن در نفت، به زودی «بساطش را از منطقه جمع می‌کند» و ترکیه نیز بعد از عدم موفقیت در بازسازی «امپراطوری عثمانی» در خاورمیانه، «به سمت اروپای شرقی می‌رود».

کریم‌پور هم‌چنین پیش‌بینی کرده که گروه “داعش” «طی دو ماه آینده به درک واصل خواهد شد» چرا که «مأموریتش در خاورمیانه تمام شده است».

او در ادامه با بیان این ادعا که «علم بسیجی و علم ایرانی در دنیا حرف اول را می‌زند» اضافه کرده: «ما ۲۴۰۰ دانشمند در دانشگاه آزاد اسلامی داریم که در جهان نمونه است. کشتی و لوکوموتیو علم ایران را رهبر معظم انقلاب هدایت می‌کنند.»

وی سپس در ادعایی عجیب از جنگیدن مرده‌ها برای سیدحسن نصرالله در جنگ با اسراییل خبر داد و اظهار داشت: «در جنگ ۳۱‌روزه که دشمنان با حماس داشتند سید حسن نصرالله برای اعزام به منطقه نیرو نداشت و تعداد اندک سربازان مشاهده کردند که شهدای آن منطقه بلند شدند، اسلحه به دست گرفتند و از سرزمین اسلامی خود دفاع کردند و به آرامگاه خود برگشتند، ما نیز بر سر سفره شهدا رزق می‌خوریم.»

این “سردار” سپاه در بخش دیگری از سخنان خود، شمار ایرانیان کشته‌شده در جنگ سوریه را ۱۸۸ نفر اعلام کرد و با تاکید بر “شیعه” بودن آن‌ها گفت: «به واسطه خون شهدا همه ابرقدرت‌ها اعلام کردند که ایرانی‌ها به عنصر چهارم دست یافته و طبیعت را به جنگ با ما می‌فرستند. بر پایه همین تفکر زمانی که هواپیمای دشمن به طبس وارد شد طوفان شن به خاطر خون شهدا به جنگ با دشمن رفت و نابودش کرد.»

نظرتان را بنویسید