عکس‌-خبر: عذرخواهی روزنامه دولتی “ایران” به خاطر سانسور بازیگران زن

 

Iran-Daily-Censored-Pictures-before

تقاطع: دو روز پس از انتشار تصاویری سانسورشده از بازیگران زن سریال “شهرزاد” در روزنامه‌ی دولتی “ایران” این روزنامه در شماره‌ی روز پنج‌شنبه‌ (۵ آذر-۲۶ نوامبر) خود با انتشار توضیحی کوتاه از این بازیگران عذرخواهی کرد.

این روزنامه‌ در بخشی از توضیحی که منتشر کرده نوشته: «متأسفانه در دقایق پایانی ارسال روزنامه به لیتوگرافی، خطایی سهوی در اصلاح تصاویر خانم‌ها ترانه علیدوستی، پریناز ایزدیار و گلاره عباسی از سوی پردازشگر تصاویر صورت گرفت که در اینجا از این بازیگران عذرخواهی کرده مراتب تأسف خود را از این خطای سهوی اعلام می‌داریم.»

“ایران” هم‌چنین در کنار این توضیح، تصویر بدون سانسور نشست خبری سریال “شهرزاد” را نیز منتشر کرده است.

گفتنی است در دو عکسی که روز سه‌شنبه (۳ آذر) از این نشست خبری در روزنامه “ایران” منتشر شد، تصاویر ترانه علی‌دوستی، پریناز ایزدیار، و گلاره عباسی، سه بازیگر و نغمه ثمینی، نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌ی سریال “شهرزاد”، به روشی ابتدایی دستکاری‌ شده و موهای‌شان به شکلی آشکار پوشانده شده بود.

سریال “شهرزاد” به کارگردانی حسن فتحی و با بازی شهاب حسینی، یک سریال عاشقانه است که داستان آن در تهران سال‌های دهه‌ی ۱۳۳۰ اتفاق می‌افتد. این سریال که برای “شبکه نمایش خانگی” ساخته شده از همان قسمت‌های ابتدایی با اقبال عمومی روبه‌رو شده است.

Iran-Daily-Censored-Pictures

نظرتان را بنویسید