ویدئو: داعش، ائتلاف جهانی علیه خود را به مبارزه طلبید

تقاطع: گروه “دولت اسلامی” (داعش) در تازه‌ترین ویدئوی تبلیغاتی خود، امریکا و دیگر کشورهایی را که با این گروه تروریستی می‌جنگند، به مبارزه طلبیده و خطاب به آن‌ها گفته: «پیامبر ما می‌گوید شمار بیرق‌های‌تان به ۸۰ می‌رسد و آن‌گاه شعله‌های آتش جنگ بر روی تپه‌های مرگ، شما را خواهد سوزاند.»

در این ویدئو که روز چهارشنبه (۲۵ نوامبر-۴ آذر) منتشر شده، فردی با انگلیسی روان و به سبک تبلیغات فیلم‌های هالیوودی، از موفقیت‌های “داعش” در ایجاد دولتی مبتنی بر «سیره نبوی» سخن می‌گوید و در عین حال، امریکا را به خاطر آمار بالای خودکشی سربازانش به تمسخر می‌گیرد.

گوینده ویدئو از جمله می‌گوید: «اطاعت ما از پروردگار، منبع شکوه و عظمت ماست. دعوت ما به توحید، غیر قابل مصالحه است. ما بر خلاف فرقه‌های انحرافی بی‌شماری که بیرق‌های‌شان را برافراشته‌اند، تنها به سوی خدا دعوت می‌کنیم.»

ویدئو که شامل تصاویر گرافیکی با کیفیت بالا است، امریکا را برای این‌که بتواند سربازانش را وارد مناطق تحت کنترل داعش در سوریه و عراق کند، “بیش از اندازه ضعیف” توصیف می‌کند و می‌گوید ارتش این کشور از طرف “دروغ‌گوها”، “شهوت‌ران‌ها”، و “شرکت‌ها” و برای «آزادی لواط‌کارها» می‌جنگند.

هم‌زمان با این جملات، تصاویری از اوباما، جرج بوش، بیل کلینتون، جان مک‌کین و شماری دیگر از مقامات امریکایی به نمایش در‌می‌آید.

در بخشی دیگر از این ویدئو نیز پرچم‌های ۶۰ کشوری که در قالب ائتلاف به رهبری امریکا یا در جبهه‌ی تحت رهبری روسیه، در حال جنگ با “داعش” هستند به تصویر کشیده می‌شود و با استناد به یک پیش‌گویی از پیامبر مسلمانان می‌گوید که این گروه در نهایت با ۸۰ کشور خواهد جنگید.

داعش این کشورها را «ائتلاف شیاطین» می‌خواند و خطاب به آن‌ها می‌گوید: «تعداد شما تنها ایمان ما را افزایش خواهد داد.»

این ویدئو هم‌چنین مدعی می‌شود که مساحت سرزمین‌های تحت کنترل «خلافت» از انگلستان بزرگ‌تر، ۸ برابر مساحت بلژیک، و ۳۰۰ برابر قطر است.

هرچند که بخش بیشتر ویدئوی تازه‌ی داعش به ارائه‌ی آمارهای منفی از امریکا اختصاص دارد، اما به طور مشخص از ایران، ترکیه، و روسیه نیز به عنوان سه کشوری که به «ائتلاف شیطان‌ها» پیوسته‌اند، نام برده می‌شود.

نظرتان را بنویسید