عکس-خبر: پیدا شدن نوزاد سه‌روزه در کنار خیابان این بار در میبد

Meybod-Baby

تقاطع: برای دومین بار در یک هفته‌ی اخیر تصویری از یک نوازد دو-سه روزه رهاشده در کنار خیابان، در رسانه‌های ایران منتشر شده است.

آن‌گونه که وب‌سایت محلی “میبدنیوز” نوشته، عصر روز سه‌شنبه (۳ آذر-۲۴ موامبر) یک نوزاد چندروزه که در ملحفه‌ای با آرم بیمارستان پیچیده شده بود،‌‌ در پشت شمشاد‌های خیابان رو‌به‌روی پارک “بهاران” شهرستان میبد در استان یزد پیدا شد.

به دنبال انتشار تصویری از این نوزاد در رسانه‌های محلی و شبکه‌های اجتماعی، روز پنج‌شنبه (۹ آذر)، پایگاه خبری پلیس ایران، توضیحات جانشین فرمانده انتظامی شهرستان میبد را منتشر کرد که گفته این «نوزاد دختر سه‌روزه» توسط پدر و مادری «معتاد» و «غیربومی» ساکن این شهرستان در “بلوار میرشمس‌الحق” رها شده بود و پس از گذشت ۲۰ ساعت زنده پیدا شد.

مهدی زارع‌شاهی با اشاره به انتقال اورژانسی این نوزاد به بیمارستان گفته «کارآگاهان پلیس این شهرستان با انجام کار اطلاعاتی و همکاری عوامل بیمارستان توانستند اطلاعاتی را درباره پدر و مادر این نوزاد سه روزه به دست آورند و با انجام هماهنگی قضایی، مادر ۲۳ ساله‌، شناسایی و کمتر از ۶ ساعت پس از پیدا شدن بچه دستگیر شد».

به گفته‌ی وی، این مادر در بازجویی‌ها به افسر پرونده گفته «به علت اعتیادی که خود و همسرش دارند پس از زایمان و ترخیص از بیمارستان، بچه را در خیابان رها کرده است».

آقای زارع‌شاهی در پایان این گفتگو تاکید کرده که «با دستور مقام قضایی، نوزاد تحویل بهزیستی شده است».

گفتنی است هفته‌ی گذشته نیز تصاویر و فیلمی تکان‌دهنده از یک نوزاد دو-سه روزه که بدون هیچ پوششی در کنار جاده‌ی بادرود به اریسمان در شهرستان نطنز استان اصفهان رها شده بود، در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

این فیلم که مورد تایید مقامات محلی نیز قرار گرفت، نوزاد را بدون هیچ‌گونه لباسی و در حالی که روی تنش یک پوشش پلاستیک قرار داده شده بود، در لابه‌لای انبوهی از زباله‌ها نشان می‌داد در حالی که پیکر کم‌جانش در اثر سرما به کبودی رفته بود.

نظرتان را بنویسید