عکس‌-خبر: بمب ادعایی “داعش” برای منفجر کردن هواپیمای روسی

ied-isis-dabiq

تقاطع: گروه مسلح “دولت اسلامی” (داعش) در تازه‌ترین شماره‌ی مجله‌ی تبلیغاتی خود “دابق” که روز چهارشنبه (۱۸ نوامبر-۲۷ آبان) منتشر شده، ادعا کرده که هواپیمای مسافربری روسی را بر فراز صحرای سینا در مصر با یک دستگاه انفجاری تعبیه‌شده در داخل قوطی آب‌آناناس مارک “شوِپس” منفجر کرده است.

این مجله در گزارشی که صحت ادعاهای آن مستقلا قابل تایید نیست، فاش کرده که اعضای “داعش” راهی را برای دور زدن محدودیت‌های امنیتی فرودگاه شرم‌الشیخ و بمب‌گذاری در هواپیمای شرکت “متروجت” در روز ۳۱ اکتبر پیدا کرده‌اند. با این وجود، این گزارش، جزییات بردن مواد منفجره به داخل هواپیما را توضیح نداده که می‌تواند اشاره‌ای تلویحی به استفاده دوباره از این روش برای حملات مشابه باشد.

“داعش” هم‌چنین مدعی شده که ابتدا قصد داشته یکی از هواپیماهای متعلق به کشورهای عضو ائتلاف به رهبری امریکا را مورد هدف قرار دهد، اما بعد تصمیمش را به یک هواپیمای روسی تغییر داده است.

تصویر روی جلد این شماره‌ی “دابق” نیز با عنوان “ترور منصفانه” (Just Terror) به تصویر یکی از قربانیان حملات‌ جمعه‌شب (۱۳ نوامبر) پاریس اختصاص دارد در حالی که تحت درمان اورژانسی قرار گرفته است.

Dabiq-New-Edition-Paris-Terrors

نظرتان را بنویسید