تهدید امنیتی دیدار دوستانه تیم‌های فوتبال آلمان و هلند را لغو کرد

Hannover-Stadium-HDI-Arena

تقاطع: بازی دوستانه‌ی تیم‌های ملی فوتبال آلمان و هلند که قرار بود دقایقی قبل (ساعت ۲۰:۴۵ سه‌شنبه‌‌ ۱۷ نوامبر-۲۶ آبان به وقت محلی) در ورزشگاه شهر هانوور آلمان برگزار شود، به دلیل یک “تهدید امنیتی” لغو و این ورزشگاه، کمتر از دو ساعت قبل از شروع مسابقه تخلیه شد.

آن‌گونه که “فالکر کلووه”، رییس پلیس “هانوور” گفته، برنامه‌هایی برای وقوع نوعی از انفجار در ورزشگاه وجود داشته است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس هم از یک تهدید به بمب‌گذاری در بیرون استادیوم خبر داده و نوشته خیابان‌های منتهی به مسابقه در یک ساعت پیش از شروع بازی، مهر و موم شده بود تا این‌که نسبت به امنیت محل اطمینان حاصل شد.

سخنگوی تیم ملی فوتبال آلمان نیز در توییتی نوشته اعضای این تیم در مسیر رفتن به ورزشگاه، راه خود را تغییر دادند و هم‌اکنون به مکانی امن منتقل شده‌اند.

“آنگلا مرکل”، صدراعظم آلمان قرار بود برای تماشای این دیدار در ورزشگاه‌ ۴۹ هزار نفری “اچ.دی.آی آرنا” حاضر شود.

وزیران “دفاع” و “سلامت و ورزش” هلند نیز که قصد تماشای این دیدار سنتی میان دو همسایه را داشتند، با لغو دیدار راهی فرودگاه شدند و به کشورشان بازگشتند.

هم‌زمان با این دیدار قرار بود دو تیم اسپانیا و بلژیک نیز در شهر بروکسل با هم دیدار کنند که لغو این بازی به دلایل امنیتی در روز دوشنبه اعلام شده بود.

با این وجود هم‌اکنون، دیدار دو تیم فرانسه و انگلستان بر اساس برنامه‌ی قبلی در ورزشگاه ویمبلی لندن در حال برگزاری است. پیش از شروع این بازی، مراسم ویژه‌ای در یادبود ۱۲۹ جان‌باخته‌ی حملات جمعه‌شب پاریس برگزار شد.

یکی از این حملات، بمب‌گذاری انتحاری در بیرون “استادوفرانس”، استادیوم محل برگزاری دیدار دوستانه تیم‌های فرانسه و آلمان بود که باعث شد اعضای تیم ملی آلمان تمام شب را در رختکن استادیوم سپری کنند و صبح روز بعد از همان‌جا راهی فرودگاه شوند.

نظرتان را بنویسید