بازداشت یک کارتونیست “اصلاح‌طلب” در ایران

Hadi-Heydari-Cartoon-3

تقاطع: گزارش‌ها از ایران از بازداشت هادی حیدری، کارتونیست روزنامه‌های “اصلاح‌طلب” و عضو شورای مرکزی “حزب مشارکت” حکایت دارد.

آن‌گونه که رسانه‌های نزدیک به “اصلاح‌‌طلبان” می‌گویند، آقای حیدری عصر روز دوشنبه (۲۵ آبان-۱۶ نوامبر) در دفتر روزنامه‌ی “شهروند” بازداشت شده است.

این کارتونیست که در نزدیک به دو دهه‌ی گذشته با بسیاری از روزنامه‌های توقیف‌شده‌‌ی ایران هم‌کاری داشته، پیش از این در آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ نیز مدتی را در بازداشت به سر برده بود.

دو کارتون در هم‌بستگی با مردم فرانسه و لبنان پس از حوادث تروریستی اخیر این دو کشور، آخرین طرح‌های منتشرشده از هادی حیدری پیش از بازداشت وی به شمار می‌آیند.

بازداشت حیدری به فاصله‌ی دو هفته پس از دستگیری هم‌زمان پنج روزنامه‌نگار و فعال مطبوعاتی در ایران توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران صورت می‌گیرد.

عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی، آفرین چیت‌ساز، سامان صفرزایی، و جمشید اسدی از زمان بازداشت در روز ۱۱ آبان‌ماه، در سلول‌های انفرادی بند دو-الف زندان اوین تهران نگهداری می‌شوند.

اطلاعات سپاه در هفته‌های اخیر، سیامک نمازی، شهروند ایرانی-امریکایی، و “نزار ذکا” شهروند لبنانی دارای گرین‌کارت امریکا را نیز در راستای آن‌چه «مقابله با پروژه نفوذ امریکا در رسانه‌ها و ساختارهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی» کشور عنوان شده، بازداشت کرده است.

Hadi-Heydari-Cartoon-2

Hadi-Heydari-Cartoon-1

نظرتان را بنویسید