ویدئو: صعود شبانه و مخفیانه ماجراجوی بریتانیایی از برج ایفل

تقاطع: “جیمز کینگستن”، فری‌-رانِر ۲۵ ساله‌ی بریتانیایی، روز یکشنبه (۸ نوامبر-۱۷ آبان) ویدئویی از بالا رفتن خود از برج “ایفِل” در پاریس را منتشر کرده که در آن بدون هرگونه تجهیزات ایمنی بر روی سازه‌های برج راه می‌رود.

این ماجراجوی اهل شهر ساوتهمپتون در جنوب انگلستان، با اشاره به این‌که بالا رفتن آزاد از برج ایفل یکی از اهداف همیشگی‌اش بوده، نوشته که ساعت ۱ بامداد و به دور از چشم گارد حفاظت، صعود را آغاز و بعد از رسیدن به بالای برج، تمام شب را در طبقات انتهایی آن سپری کرده است. آن هم در حالی که گارد حفاظت از طریق دوربین‌های مداربسته متوجه او شده بود اما با وجود چند ساعت بالا و پایین رفتن نتوانست محل پنهان شدنش را پیدا کند.

کینگستن، سرانجام در ساعت ۹ صبح، در حالی که قصد داشت از شلوغ شدن برج به واسطه‌ی حضور توریست‌ها استفاده و فرار کند، توسط پلیس بازداشت شد و به مدت شش ساعت مورد سوال و جواب قرار گرفت.

او که این ماجراجویی‌ را در آخرین روزهای سال گذشته میلادی انجام داده، نوشته که به پلیس تعهد داده به مدت سه سال از برج ایفل بالا نرود.

کینگستن، نخستین بار در سال ۲۰۱۳، زمانی که ویدئوی آویزان شدنش از یک جرثقیل بزرگ در ساوتهمپتون، “وایرال” شد، به شهرت رسید. او اوایل امسال نیز از قوس ورزشگاه ویمبلی لندن بالا رفت که البته این صعود او با مجوز انجام شد.

نظرتان را بنویسید