دستور ویژه روحانی برای اعزام تیم فوتسال زنان به تورنمنت جهانی گواتمالا

Asia-Futsal-Champions-Return-Tehran-1

تقاطع: یک عضو حامی دولت در مجلس شورای اسلامی می‌گوید با «دستور ویژه» حسن روحانی، تیم ملی فوتسال زنان ایران به مسابقات جهانی گواتمالا اعزام می‌شود.

آن‌گونه که محمدرضا تابش به خبرگزاری “ایسنا” گفته، حسن روحانی با دستور ویژه‌ای به وزارت‌خانه‌های “ورزش و جوانان” و “امور خارجه” از آن‌ها خواسته تا شرایط اعزام تیم فوتسال زنان ایران به گواتمالا را فراهم کنند.

نایب‌رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفتگوی خود با وزرای ورزش و امور خارجه و نیز فدراسیون فوتبال، اضافه کرده که «این نهادها تمام تلاش خود را در پی دستور رییس جمهور برای اعزام تیم بانوان به رقابت‌های جام جهانی به کار گرفته‌اند» به طوری که قرار است «وزارت ورزش کلیه هزینه‌های این سفر را پرداخت کند» و جواد ظریف نیز گفته «تلاش‌ها جهت امکان اخذ ویزای فرودگاهی گواتمالا در جریان است».

آقای تابش در پایان مصاحبه‌اش با “ایسنا”، مدعی شده که برخی از رسانه‌های به گفته‌ی او “معاند” در روزهای اخیر موضوع عدم اعزام تیم ملی فوتسال زنان به رقابت‌های گواتمالا را «به نگاه‌های جنسیتی ربط داده‌اند».

او با رد این موضوع تاکید کرده که «دولت و مجموعه فدراسیون فوتبال همواره نگاه حمایتی نسبت به ورزش بانوان خصوصا ورزش قهرمانی زنان ایران داشته‌اند و موضوع تبعیض جنسیتی در اعزام بانوان توهمی بیش نیست».

اظهارات این عضو مجلس شورای اسلامی به فاصله‌ی چند ساعت بعد از اطلاعیه‌ی فدراسیون فوتبال ایران در خصوص دلایل عدم اعزام تیم فوتسال زنان به تورنمنت جهانی گواتمالا صورت می‌گیرد. در این اطلاعیه از همکاری نکردن فدراسیون فوتبال گواتمالا در صدور ویزای فرودگاهی برای تیم ایران و هزینه‌های سنگین سفر و اقامت در کشور سوم تا زمان صدور ویزا به عنوان دلایل لغو اعزام این تیم یاد شده است.

ششمین دوره مسابقات تورنمنت جهانی فوتسال زنان، با حضور تیم‌های برتر پنج قاره‌ی جهان در روزهای دوم تا هشتم آذر ماه (۲۳ تا ۲۹ نوامبر) به میزبانی گواتمالا برگزار می‌شود. تیم ایران به عنوان قهرمان آسیا در کنار برزیل، پرتغال، کاستاریکا، گواتمالا، اسپانیا، روسیه، و ژاپن هشت تیمی هستند که قرار است در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

نظرتان را بنویسید