دو برابر شدن آمار مزاحمت خیابانی در ایران در عرض دو سال

Sexual-Harassmenet-iran

‫‏تقاطع‬: یک مقام قضایی جمهوری اسلامی می‌گوید آمار ثبت‌شده‌ی مزاحمت برای زنان در ایران در عرض دو سال، دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، “نماینده معاونت راهبردی قوه قضاییه در کمیته پیشگیری از خشونت” روز شنبه (۱۶ آبان-۷ نوامبر) در اولین جلسه‌ی این کمیته گفت: «طبق آمار نیروی انتظامی، مزاحمت برای زنان و دختران، ۹۸ درصد نسبت به سال ۹۱ افزایش یافته است. در سال ۹۳، ۱۴۲ هزار و ۹۳۳ مورد مزاحمت برای زنان و دختران ثبت شده که این رقم در سال ۹۱، ۷۲ هزار و ۶۱ مورد بوده است.»

آقای قنبرنژاد هم‌چنین «ضرب و جرح، توهین، تهدید و تخریب» را جزو ۱۰ اتهام نخست کشور در پنج سال اخیر دانست و خاطرنشان کرد که استان‌های چهارمحال‌و‌بختیاری، اردبیل و کهگیلیویه‌وبویراحمد به لحاظ جمعیتی بیشترین، و استان‌های سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی، کمترین آمار ثبت‌شده‌ی نزاع را در سال ۹۳ داشته‌اند.

وی اضافه کرد که در این سال، بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی ایران، بیشترین موارد قتل عمد در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، ایلام و کرمان ثبت شده و در کل ایران نیز ۲۳۰۰ قتل عمد رخ داده است.

این مقام قضایی هم‌چنین از وقوع ۱۳۱۳ مورد “تجاوز به عنف” در کشور در سال ۱۳۹۳ خبر داد و گفت این عدد حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ مورد بیشتر از موارد ثبت‌شده در سال ۱۳۸۹ بوده است.

نظرتان را بنویسید