عکس: امین انواری، فعال دانشجویی زندانی با قرار وثیقه آزاد شد

Amin-Anvari-Released

تقاطع‬: فرح بخشی، مادر امین انواری، فعال دانشجویی دانشگاه پلی‌تکنیک تهران، عصر روز سه‌شنبه (۱۲ آبان-۳ نوامبر) از آزادی فرزندش پس از یک ماه بازداشت، با قرار وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانى خبر داد.

این دانشجوی ۲۱ ساله‌ از روز ۱۲ مهرماه در بند ۲-الف اطلاعات سپاه پاسداران به سر می‌برد. او پیش از بازداشت اخیرش، در تیرماه امسال از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی احمدزاده به اتهامات “تبلیغ علیه نظام،” “توهین به رهبری” و “توهین به محمدتقی مصباح یزدی” مجموعا به دو سال و نیم حبس تعلیق‌شده به مدت ۵ سال محکوم شده بود.

مادر این دانشجوی رشته‌ی مهندسی نرم‌افزار از زمان بازداشت وی، با شرکت در تحصن‌های اعتراضی در مقابل زندان اوین و ساختمان “لاستیک دنا” و نیز انجام مصاحبه، تلاش کرد که صدای خود و فرزندش را رسانه‌ای کند. او در مصاحبه‌ای که هفته‌ی قبل انجام داد گفت که ماموران اطلاعات سپاه برای ساکت کردن او، به سراغ فرزند دومش رفته‌ و وی را تهدید کرده‌اند.

فرح بخشی با این وجود تاکید کرده بود که تا زمان آزاد شدن فرزندش به اعتراض‌های خود ادامه می‌دهد.

خانم بخشی پس از آزادی امین انواری، ضمن تشکر از کسانی که در یک ماه گذشته «از وی حمایت کردند و صدایش را شنیدند»، آرزو کرده که «تمامى زندانیان سیاسى و مدنى» نیز آزاد شوند.

در همین ارتباط، محمد نوری‌زاد، مستندساز و فعال اجتماعی مخالف حکومت که در بیشتر تحصن‌های اعتراضی فرح بخشی در کنار او حضور داشته، در متن کوتاهی در صفحه‌ی فیسبوک خود نوشته: «فریادهای این مادر، و نترسیدن‌های این مادر، همین امروز فرزندش امین انواری را آزاد کرد».

Amin-Anvari-Mom

Dena-Tire-Protest-4Aban-1

نظرتان را بنویسید