تصویری: بزرگ‌ترین مانور هوایی تاریخ ارتش اسراییل برگزار شد

Blue Flag exercise - Israel-Air-Force-1

تقاطع: بزرک‌ترین مانور تاریخ نیروی هوایی ارتش اسراییل با عنوان “پرچم آبی 2015” روز سه‌شنبه (3 نوامبر-12 آبان) پس از 17 روز به کار خود پایان داد.

وب‌سایت “اِیوِیِشِنیست” (The Aviationist) که یکی از معتبرترین وب‌سایت‌های حوزه‌ی هوانوردی نظامی است، مرکز برگزاری این مانور را پایگاه هوایی “اُودا” نزدیک شهر ایلات در جنوبی‌ترین نقطه‌ی اسراییل اعلام کرده و نوشته که جنگنده‌هایی از سه کشور امریکا، لهستان، و یونان در آن مشارکت داشتند و در ماموریت‌های خود که تقریبا تمام آسمان اسراییل را شامل می‌شد، به جنگ با دشمن فرضی پرداختند.

در این تمرین‌ها، نیروهای هوایی یونان و لهستان با جنگنده‌‌های فالکُن +F-16C/D Block 52 شرکت داشتند و نیروی هوایی امریکا نیز شش جنگنده‌ی برتر “مک‌دانل داگلاس اف-۱۵ ایگل” (F-15C) خود را از پایگاه “لیکن‌هیث” انگلستان به این مانور اعزام کرد.

اسکادران اسراییل نیز شامل جنگنده‌های “اف-۱۵ ایگل باز”، انواع فالکن F-16 “باراک”، “سوفا” و “نِتز” می‌شد.

هرچند که اطلاعات کمی درباره‌ی جزییات مانور “پرچم آبی 2015” به بیرون درز کرده، اما نیروی هوایی اسراییل چند تصویر دیدنی از آن را منتشر کرده که پرواز جنگنده‌ها را بر فراز “دریای مرده” و “صحرای نقب” و هم‌چنین بر روی زمین پایگاه هوایی “اُودا” نشان می‌دهد.

نظرتان را بنویسید