ویدئو: مجری پرسپولیسی ممنوع‌التصویر شد

تقاطع: “علی ضیا”، مجری جوان تلویزیون دولتی ایران به دلیل حضور در یک برنامه‌ی خصوصی تماشای مسابقه‌ی فوتبال دربی تهران و سر دادن شعار علیه سرمربی تیم استقلال، «تا اطلاع ثانوی» ممنوع‌التصویر شده است.

علی‌اصغر پورمحمدی، معاون سیمای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی با اعلام این خبر به “خبرگزاری صداوسیما” گفت که علی ضیا «تا اطلاع ثانوی، حق اجرا در رادیو، تلویزیون و سیمای استان‌ها را ندارد».

آقای پورمحمدی دلیل این تصمیم را انتشار ویدئویی از علی ضیا در فضای مجازی دانست و افزود: «این مجری در این کلیپ به هواداران و سرمربی استقلال توهین کرده است؛ هم‌چنین آن مجلس از لحاظ شرعی مشکل داشته و مختلط بوده و آن مجری حرکات نامتعارفی انجام داده است.»

او هم‌چنین اضافه کرده که «پرونده این مجری باید در ادارات مربوط به مجریان در سازمان صداوسیما بررسی و تصمیم مورد نظر در مورد او گرفته شود».

علی ضیا که از هواداران متعصب تیم پرسپولیس است پس از انتشار ویدئوی شعار دادنش علیه پرویز مظلومی، سرمربی تیم استقلال، در چند مطلب و مصاحبه از اقدام خود ابراز پشیمانی و از سرمربی و طرفداران تیم استقلال عذرخواهی کرد.

او که با هجوم مجازی و توهین‌های طرفداران تیم استقلال به صفحه‌ی اینستگرامش روبه‌رو شده بود، هم‌چنین از روز گذشته، دسترسی به این صفحه‌ را از حالت عمومی خارج کرده است.

خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های خبری ایران روز گذشته خبر دادند که سرمربی استقلال در پاسخ به عذرخواهی تلفنی ضیا به او گفته: «آدم زودرنجی نیستم و می‌بخشم. بهتر است دیگر ادامه ندهی و همه چیز تمام شده است.»

با این وجود، آقای مظلومی روز سه‌شنبه در یک نشست خبری حرف‌های متفاوتی زد و خواهان برخورد با این مجری شد.

او با ابراز تاسف از رفتار علی ضیا گفت: «این‌ها آدم‌هایی هستند که حرمت و احترام هیچ چیز را نگه نمی‌دارند. در این دو روز گذشته بارها مادر و خواهر ایشان با بنده تماس گرفتند و به خاطر این اتفاق از من عذرخواهی کردند. واقعا متاسفم ایشان به همراه چند هنرمند دیگر، در این شب‌های عزیز، چنین رفتاری را از خودش نشان می‌دهد. بنده از طریق مراجع قضایی این موضوع را پیگیری می‌کنم و امیدوارم صداوسیما هم این فرد را از تلویزیون بیرون کند و آنتن را در اختیارش قرار ندهد. ایشان قرار است امشب پیش من بیاید و از من عذرخواهی کند اما عذرخواهی فایده‌ای ندارد و رفتار بدش در ماه محرم را توجیه نمی‌کند. بنده حتما این مساله را پیگیری خواهم کرد.»

نظرتان را بنویسید