تصویری: شعبه تهران “کی‌اف‌سی حلال” پس از یک روز فعالیت، مهر و موم شد

KFC-Halal-Closed-in-Tehran-1

تقاطع: رستوران فَست‌فود “کی.اف.سی حلال” صبح روز سه‌شنبه (۳ نوامبر-۱۲ آبان) و تنها پس از یک روز فعالیت، توسط ماموران اداره‌ی اماکن نیروی انتظامی تهران مهر و موم شد. این فست‌فود شام‌گاه یکشنبه (۱۰ آبان) در بلوار دریا در شهرک غرب تهران افتتاح شده بود.

آن‌گونه که عباس پازوکی، مدیرعامل شرکت “کی.اف.سی حلال ایرانیان” به خبرگزاری “تسنیم” گفته، دلیل مهروموم شدن این رستوران، تشابه اسمی آن با کی.اف.سی امریکا اعلام شده است.

آقای پازوکی با «سوءتفاهم» خواندن این اتفاق، تاکید کرده که رستوران‌های فست‌فود تحت مدیریتش، «هیچ ارتباطی با کی‌اف‌سی امریکا ندارد و با بِرَند “کی‌اف‌سی ایرانیان” به ثبت رسیده است».

او تصریح کرده که “کی‌.اف.سی حلال ایرانیان” متعلق به برندی با عنوان “کی‌اف‌سی حلال” است که در ترکیه ثبت شده و به گفته‌ی او شماری از سهام‌دارانش، «ایرانیان مسلمان و شیعه» هستند.

وی با بیان این‌که «بازار هدف “کی.اف.سی حلال”، کشورهای اسلامی است» مدعی شده که «این برند، رقیب کی‌اف‌سی امریکا است و کی‌اف‌سی امریکا هم از این رستوران شاکی است».

عباس پازوکی در عین حال از تاسیس ۲۱ رستوران با عنوان “کی‌اف‌سی” در ایران در شش سال گذشته خبر داده و اضافه کرده که تمام این رستوران‌ها با «برند تقلبی کی‌اف‌سی امریکا» فعالیت می‌کنند.

او هم‌چنین با بیان این‌که رستوران‌های تحت مدیریتش «دارای مجوز فعالیت و پروانه کسب» هستند، تاکید کرده «مشکل به وجود آمده به‌سرعت برطرف می‌شود».

این اظهارات مدیرعامل مالک “کی.اف.سی حلال” در حالی است که ساعتی پیش از مهروموم این رستوران، رییس اتحادیه اغذیه‌فروشان‌، وی را به جعل امضای علی فاضلی، رییس اتاق اصناف تهران برای کسب پروانه متهم کرده و به خبرگزاری “ایسنا” گفته بود «به احتمال بسیار زیاد این واحد صنفی خارج از نوبت پلمب خواهد شد».

اسدالله احمدی‌شهریور هم‌چنین اضافه کرده بود که پس از اثبات جعل سند توسط مدیرعامل “کی.اف.سی حلال” با وی «برخورد قانونی» نیز صورت خواهد گرفت.

تصویر پروانه کسب "کی.اف.سی حلال ایرانیان" که در وب‌سایت این شرکت قرار گرفته است.
تصویر پروانه کسب “کی.اف.سی حلال ایرانیان” که در وب‌سایت این شرکت قرار گرفته است.

در همین حال، صبح روز سه‌شنبه و هم‌زمان با اقدام نیروی انتظامی در مهروموم “کی.اف.سی حلال”، ۱۶ عضو مجلس شورای اسلامی در تذکری به محمدرضا نعمت‌زاده، “وزیر صنعت، معدن، و تجارت” خواهان جلوگیری از گشایش «کافه و رستوران‌هایی به سبک غربی و رستوران‌های امریکایی عرضه مرغ سوخاری به عنوان محلی برای مانور تجمل و رفاه‌زدگی و نمایش رفتارهای خلاف فرهنگ‌های ایرانی-اسلامی و عرف و شرع» شدند.

این نامه توسط علی مطهری و مهدی کوچک‌زاده نوشته شده است و ۱۴ عضو دیگر مجلس از جمله رسایی، آقاتهرانی، قاضی‌زاده هاشمی، نوباوه، و سالک آن را امضا کرده‌اند.

گفتنی است بر اساس اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت “کی.اف.سی حلال” این برند در حال حاضر دارای دو شعبه در مشهد و اراک نیز است.

نظرتان را بنویسید