بازیکن تیم والیبال پیکان به آزار جنسی پیش‌خدمت هتل در برزیل متهم شد

Reza-Safaei-Peykan

تقاطع‬: در حالی که رسانه‌های برزیلی از اخراج رضا صفایی، بازیکن تیم والیبال پیکان تهران از مسابقات باشگاه‌های جهان در “بلو هوریزنته” برزیل به دلیل آزار و اذیت جنسی یک پیش‌خدمت زن هتل محل اقامت این تیم خبر می‌دهند، این بازیکن و باشگاه پیکان با رد هرگونه آزار جنسی می‌گویند اخراج او به دلیل درگیری مختصر فیزیکی با پیش‌خدمت هتل بوده است.

آن‌گونه که وب‌سایت‌های برزیلی نوشته‌اند رضا صفایی، روز پنج‌شنبه گذشته (۲۹ اکتبر-۷ آبان) در داخل آسانسور هتل مرکوری یک پیش‌خدمت زن هتل را مورد آزار جنسی قرار داده است.

این وب‌سایت‌ها با تاکید بر این‌که این اتفاق توسط دوربین‌های هتل ضبط شده، اضافه کرده‌اند که به دنبال آن، رضا صفایی از سوی مسوولان رقابت‌ها از بازی‌ها کنار گذاشته شد و تیم پیکان نیز بدون او به مصاف ساداکروزیرو برزیل رفت و بازی را با نتیجه‌ی ۳-۰ واگذار کرد.

در واکنش به این اخبار، باشگاه پیکان توضیحی را برای وب‌سایت “وُرلدوالی” (World volley) فرستاده و در آن نوشته: «رضا صفایی به منظور دیدن دکتر تیم، به سراغ آسانسوری رفت که اجازه‌ی استفاده از آن را نداشت. بعد از این‌که خدمت‌کار هتل سعی کرد جلوی او را بگیرد، صفایی عصبانی شد و چرخ‌دستی غذای خدمت‌کار را هل داد. هرچند که مدیریت هتل از شکایتش صرف‌نظر کرده اما فدراسیون جهانی والیبال، این بازیکن را از شرکت در ادامه‌ی بازی‌ها ممنوع کرد و او را به ایران فرستاد.»

خود رضا صفایی نیز در گفتگویی با خبرگزاری “ایسنا” انجام هرگونه کار “غیراخلاقی” را رد کرده و گفته: «چون زانویم را یک‌بار جراحی کردهام و کمی مصدوم بودم، قصد داشتم از طبقه سوم که تیم پیکان در آنجا اسکان داشت به طبق نوزدهم محل استقرار پزشک‌ها بروم که گارسون وارد آسانسور شد و میز سرویس او به پایم خورد و من هم ناخودآگاه و از روی درد و ترس مجدد از مصدومیت بلافاصله میز را هل دادم که مهمان‌دار هتل به زمین خورد.»

صفایی اتهام «آزار جنسی» به خود را «خنده‌دار» دانسته و با تاکید بر این‌که با پیش‌خدمت زن هتل «کوچک‌ترین تماسی» نداشته است، افزوده: «مگر ادعا نکرد‌ه‌اند که فیلم این کار را دارند، پس آن را پخش کنند.»

بازیکن تیم پیکان در پایان این گفتگو، هدف رسانه‌های خارجی را «جوسازی علیه والیبال ایران» عنوان کرده است.

نظرتان را بنویسید