تصویری: فاطمه معتمدآریا ۵۴ ساله شد

MotamedAria-Birthda-Aban94-1

‫‏تقاطع:‬ عصر روز پنج‌شنبه (۷ آبان-۲۹ اکتبر) مراسم بزرگ‌داشت فاطمه معتمدآریا، در زادروز این بازیگر برجسته‌ی سینمای ایران برگزار شد.

در این مراسم که به میزبانی “گالری طراحان آزاد تهران” برگزار گردید، علاوه بر خانم معتمدآریا و همسرش، هنرمندان و سینماگرانی چون بهمن فرمان‌آرا، شمس لنگرودی، قطب‌الدین صادقی، سامان مقدم، و آتیلا پسیانی، شرکت داشتند.

فاطمه معتمد‌آریا، روز هفتم آبان‌ماه ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. او فعالیت هنری‌اش را با عروسک‌گردانی در مجموعه‌ی تلویزیونی “مدرسه موش‌ها” آغاز کرد. اما حضور معتمدآریا در سینما در سال ۱۳۶۴ و با بازی در فیلم “جدال” کلید خورد. او در همان سال‌ها در “جهیزیه‌ای برای رباب” و “تحفه‌ها” نیز بازی کرد تا این‌که یک بار دیگر به تلویزیون بازگشت و این بار در سریال پرطرفدار آن روزها یعنی “گل پامچال” به ایفای نقش پرداخت.

“ناصرالدین شاه آکتور سینما”، “مسافران”، “هنرپیشه”، “یک بار برای همیشه”، “کلاه‌قرمزی و پسرخاله”، “روسری آبی”، “مرد عوضی”، “گیلانه”، “یک بوس کوچولو”، “صد سال به این سال‌ها”، “شیرین”، “پریناز”، “قصه‌ها” و “نبات” از جمله ۴۵ فیلمی هستند که این بازیگر توانا در سه دهه‌ی گذشته در آن‌ها نقش‌آفرینی کرده است.

معتمدآریا بعد از آن‌که در خردادماه ۱۳۸۹ در جشنواره فیلم کن بدون حجاب و با مچ‌بند سبز حضور پیدا کرد، به دلیل حمایت از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ممنوع‌التصویر شد که این ممنوع‌التصویری تا زمستان ۱۳۹۲ ادامه داشت.

نظرتان را بنویسید