ویدئو: تحسین اوباما از رقص خیابانی پلیس زن با دختر تینیجِر امریکایی

تقاطع: ویدئویی از رقص خیابانی یک افسر زن پلیس شهر واشنگتن، پایتخت امریکا با یک دختر دبیرستانی، مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری قرار گرفته است. باراک اوباما، رییس جمهوری امریکا نیز به این ویدئوی پربیننده واکنش نشان داده است.

به گزارش شبکه‌ی خبری “ان.بی.سی”، این افسر که “دپارتمان پلیس متروپلیتن” نام وی را فاش نکرده، بعدازظهر روز دوشنبه (۲۶ اکتبر-۴ آبان) برای پایان دادن به یک نزاع خیابانی به پارکی در ناحیه‌ی جنوب غربی واشنگتن اعزام شده بود که در آن‌جا با دختر نوجوانی روبه‌رو شد که در حال رقصیدن با آهنگ معروف (Watch Me (Whip/Nae Nae از خواننده‌ی هیپ‌هاپ، “سایلنتو” بود.

این دختر ۱۷ ساله که “اِلیا تیلِر” نام دارد، مواجهه‌اش با افسر پلیس را این‌گونه شرح می‌دهد: «من شروع به رقصیدن کردم که پلیس طوری واکنش نشان داد که انگار از من بهتر می‌تواند برقصد. بعد، من به او گفتم “من را به چالش رقص دعوت می‌کنی؟”»

بعد از آن بود که افسر پلیس پابه‌پای دختر نوجوان رقصید در حالی که تماشاچیان می‌خندیدند و آن‌ها را تشویق می‌کردند.

“الیا” با اشاره به این‌که از این مواجهه «شوکه شده بود»، اضافه می‌کند که معمولا از افسران پلیس می‌ترسد اما این اتفاق باعث تغییر دیدگاهش درباره‌ی آن‌ها شده است.

او می‌گوید: «بعد از پایان رقص، من را بغل کرد و اسمم را پرسید. من هم در پاسخ گفتم “ما نیاز به پلیس‌های بیشتری مثل تو داریم”.»

گفتنی است این ویدئو در عرض کمتر از سه روز، بیش از یک میلیون بار در صفحه‌ی فیسبوک “الیا تیلر” دیده شده است. در این میان، به نظر می‌رسد معروف‌ترین بیننده‌ی آن، باراک اوباما، رییس جمهوری امریکا باشد که روز گذشته در صفحه‌ی توییتر خود آن را منتشر کرد و در توضیح کوتاهی برای آن نوشت: «چه کسی فکر می‌کرد که یک پلیس می‌تواند با آهنگ “نانا” برقصد. نمونه‌ی عالی از وقتی که پلیس در عین امن نگه داشتن ما، تفریح هم می‌کند.»

نظرتان را بنویسید