آلبوم عکس: این زن مراحل پستان‌برداری و درمان سرطانش را ثبت کرده است

Breast-Cancer-Awareness-Aniela-McGuinness

تقاطع: این تصاویر به “انیِلا مک‌گینِس”، هنرمند 32 ساله‌ی ساکن شهر هالیوود در ایالت فلوریدا امریکا تعلق دارد که در سپتامبر 2014 و تنها چند روز پیش از عمل جراحی مَستِکتومی (پستان‌برداری) پیش‌گیرانه فهمید که سرطان پستان دارد.

مک‌گینس وقتی 25 ساله بود، با نتیجه‌ی آزمايش ژنتیکی BRCA1 مثبت روبه‌رو شد که معنی‌اش این بود که خطر ابتلای وی به سرطان پستان بالا است. او بعد از آن هر شش ماه ام.آر.آی می‌شد و در 30 سالگی، حتی پیش از پیشنهاد پزشکان، تصمیم گرفت پستانش را برای پیش‌گیری از سرطان بردارد.

اما در آخرین ام.آر.آی پیش از انجام عمل بود که پزشکان نشانه‌هایی دیدند و سپس نتایج نمونه‌برداری معلوم کرد که مک‌گینس به سرطان پستان مجرایی درجه‌ی یک مبتلا شده است.

او در گفتگو با وب‌سایت “بازفید” حالش را بعد از فهمیدن این موضوع این‌گونه شرح می‌دهد: «به شکل عجیب و غریبی آرامش داشتم. دیگر مجبور نبودم همیشه به این سوال جواب بدهم که آیا تصمیمم برای برداشتن پستان، تصمیم درستی بوده.»

مک‌گینس سپس تصمیم می‌گیرد که تجربه‌اش را از پیش از پستان‌برداری تا پس از عمل جراحی بازسازی، در یک مجموعه از عکس‌های غیرمتعارف مستند کند.

او هدفش از این کار را نیز این‌‌گونه توضیح می‌دهد: «کارهای نمادینی که برای اطلاع‌رسانی درباره‌ی سرطان پستان انجام می‌شود در مقایسه با کل عمل پستان‌برداری، معمولا خیلی لطیف هستند. من می‌خواستم کاری کنم که جدی باشد و تکانی به مردم بدهد.»

وی هم‌چنین می‌گوید «یک هدف پروژه‌اش این بوده که نشان دهد شادی و شوخ‌طبعی حتی در زمان‌هایی به دشواری ابتلا به سرطان نیز وجود دارد».

مک‌گینس اولین عکسش را چند هفته قبل از عمل گرفت. عکس بعدی، پس از انجام عکل مستِکتومی بود که با جشن هالووین سال قبل هم‌زمان شد. او عکس سومش را بعد از پایان شیمی‌درمانی‌اش ثبت کرد. و بالاخره عکس پایانی، دو ماه بعد از انجام عمل بازسازی پستان گرفته شد؛ زمانی که مک‌گینس فهمید که سرطان را کاملا پشت سر گذاشته است.

این چهار عکس را به همراه تعدادی دیگر از عکس‌هایی که این زن جوان از این دوره‌ی تقریبا یک ساله در صفحه‌ی اینستگرامش منتشر کرده، در ادامه می‌بینید.

نظرتان را بنویسید