پرستاران بیمارستان “ایران‌مهر” از وضعیت وخیم نرگس محمدی می‌گویند

Narges-Mohamadi-Sharivar1393

تقاطع: گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی)، اکرم نقابی (مادر سعید زینالی، دانشجویی که ۱۶ سال قبل، بازداشت شد و از آن زمان مفقود است) و تعدادی از فعالان مدنی و حقوق بشر روز شنبه (۲ آبان-۲۴ اکتبر) موفق شدند برای لحظاتی نرگس محمدی را در بیرون اتاق وی در بیمارستان “ایران‌مهر” تهران ببینند.

خانم محمدی که در حال سپری کردن شش سال حبس خود در بند زنان زندان اوین تهران است، پس از چندین بار تشنج و از حال رفتن به دلیل بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی، از روز ۱۹ مهر، تحت‌الحفظ در بیمارستان بستری شده است.

یک منبع “آگاه” در گفتگو با “تقاطع”، وضعیت نرگس محمدی را به شدت وخیم توصیف کرده و به نقل از یکی از پرستاران بیمارستان ایران‌مهر گفته که حتی خطر مرگ وی را تهدید می‌کند.

این منبع در عین حال تاکید کرده که خانم محمدی به ویژه از دیدن گوهر عشقی و اکرم نقابی بسیار خوشحال شد و در آغوش آن‌ها به ابراز احساسات پرداخت.

به گفته‌ی وی، در جریان این دیدار، ماموران، تلفن همراه و کارت ملی هوشنگ نعمتی از حاضران در ملاقات را به دلیل عکس گرفتن از نرگس محمدی ضبط کرده و از وی خواسته‌اند تا روز یکشنبه (۳ آبان) به دادسرای امنیت در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران مراجعه کند.

خانم محمدی که در سال‌های گذشته چندین بار بازداشت و زندانی شده، آخرین بار پس از ماه‌ها بازجویی، صبح روز ۱۵ اردیبهشت با هجوم ماموران امنیتی و قضایی به منزلش بازداشت شد. این بازداشت به بهانه‌ی اجرای ادامه‌ی حکم زندان او که از سال ۱۳۹۱ متوقف شده بود، صورت گرفت. این فعال شناخته‌شده‌ی حقوق بشر، پیش‌تر در دو نوبت در فاصله‌ی ۲۱ خرداد تا ۱۰ تیرماه ۱۳۸۹، و ۳ اردیبهشت‌ تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ در زندان اوین تهران و زندان زنجان، مجموعا حدود ۴ ماه را در بازداشت سپری کرده بود که هر دو بار به دلیل وخامت حال ناشی از بیماری با قرار وثیقه، آزاد و به بیمارستان منتقل شده بود.

نرگس محمدی دارای دو فرزند خردسال دوقلو است که بعد از بازداشت اخیر او، ایران را ترک کرده و به پدرشان در فرانسه ملحق شده‌اند. خانم محمدی از آن زمان، اجازه‌ی گفتگوی تلفنی با فرزندانش را نیز پیدا نکرده است.

One thought on “پرستاران بیمارستان “ایران‌مهر” از وضعیت وخیم نرگس محمدی می‌گویند”

  1. درود بر این شیر زن ایرانی . شجا عت او را ستا یش باید کرد
    دستگاه جنا یت کار آخوندی که در مقا بل صحبت های منطقی او بر سر مزاز شهید ستار بهشتی در کنا مادر داغ دیده جوابی نداشت و ندارد، در حقیقت با فرستادن او به زندان و شکنجه در زندان جواب داد. آری این است منطق دستگاه ولایت فقیه. انتظاری غیر از این، از این جنا یت کاران نیست . شجا عت و شها مت این شیر زن را باید ستایش کرد.

نظرتان را بنویسید