کشته شدن چهارمین فرمانده سپاه در سوریه در کمتر از ده روز

Moslem-Khizaab

تقاطع: رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران از کشته‌شدن یکی دیگر از فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه خبر داده‌اند.

این سپاهی کشته‌شده، سرهنگ پاسدار مسلم خیزاب نام دارد که در کارنامه‌ی او فرماندهی “گردان یا زهرا لشگر ۱۴ امام حسین” اصفهان به چشم می‌خورد.

آقای خیزاب بعد از حسین همدانی (فرمانده اسبق سپاه تهران بزرگ)، فرشاد حصونی‌زاده (فرمانده اسبق “تیپ صابرین” سپاه)، و حمید مختاربند (مسوول سابق ستاد “تیپ یکم حضرت حجت اهواز”)، چهارمین فرمانده ارشد سپاه است که در کمتر از ده روز اخیر در سوریه کشته می‌شود.

به نظر می‌رسد که بالا رفتن آمار کشته‌شدگان نیروهای تحت فرماندهی سپاه پاسداران در سوریه با دور جدید حملات نیروهای حامی رژیم اسد به مواضع مخالفان در شمال و غرب این کشور مرتبط باشد. هدف این حملات که در یک هفته‌ی اخیر و با پشتیبانی هواپیماهای جنگنده‌ی روسیه در حال انجام است، بیشتر مناطقی در اطراف حلب و حما بوده که در اختیار گروه‌های شورشی مخالف اسد است و گروه “داعش” در آن‌ها حضور کم‌رنگی دارد.

از زمان آغاز درگیری‌های داخلی در سوریه، ده‌ها نفر از اعضای سپاه پاسداران از جمله چندین نفر از فرماندهان آن در این کشور کشته شده‌اند. با این وجود، مقامات ارشد این ارگان نظامی-امنیتی ادعا می‌کنند که حضور این افراد در سوریه “مستشاری” و یا برای دفاع از اماکن مقدس شیعیان در دمشق است.

قرار است مراسم تشییع و خاکسپاری مسلم خیزاب صبح روز سه‌شنبه (۲۸ مهر) در اصفهان برگزار شود.

نظرتان را بنویسید