علم‌الهدی: اسامی «ابومسلم» و «سیاه‌جامگان» را تغییر دهید تا ورزش خراسان پیشرفت کند

Alamolhoda-Ahmad-New

تقاطع‬: “امام‌جمعه” مشهد می‌گوید تا وقتی باشگاه‌های ورزشی این شهر نام‌هایی چون «ابومسلم» و «سیاه‌جامگان» دارند، امام هشتم شیعیان به ورزش مشهد «توجه» نمی‌کند و این شهر در این عرصه پیشرفتی نخواهد کرد.

احمد علم‌الهدی، روز یکشنبه (۲۶ مهر-۱۸ اکتبر) در دیدار با مدیران اداره تربیت‌بدنی مشهد گفت: «من درجمع دوستان همیشه تذکر داده‌ام که در تربیت بدنی مشهد یک نقطه ضعف وجود دارد که اگر اصلاح شود باشگاه‌ها و ورزش مشهد مورد توجه امام رضا قرار می‌گیرد. متاسفانه دوستان یکی از باشگاه‌های سابقه‌دار این شهر را به نام یکی از دشمنان سرسخت امام‌رضا نام‌گذاری کرده‌اند. ابومسلم یک انسان جانی، بی‌باک و بی‌بند وبار بود که مایه ننگ اسلام است، آن وقت شما این باشگاه قدیمی را به عنوان سرسخت‌ترین دشمن امام‌رضا نام‌گذاری کردید؟!»

وی با تاکید بر این‌که «تا وقتی که چنین نامی است امام رضا به ورزش مشهد توجه نمی‌کند» افزود: «اما نکته دیگر این است که حالا یک تیم دیگر درست کردند و اسمش را گذاشتند “سیاه‌جامگان” که این نام لشکر ابومسلم بود.»

آقای علم‌الهدی در پایان گفت: «دوستان اگر این موضوع را قبول دارند این اسامی را تغییر دهند و ببینند ورزش خراسان رشد خواهد کرد یا نه.»

نظرتان را بنویسید