تصاویر و جزییاتی از حادثه از کار افتادن موتور هواپیمای ماهان‌ایر

Mahan-Airways-Plane-Motor-Fall-4

تقاطع: صبح روز پنج‌شنبه (۲۳ مهر-۱۵ اکتبر) یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۴۷ شرکت هواپیمایی “ماهان”، بعد از برخاستن از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد بندرعباس، با از کار افتادن یکی از چهار موتورش روبه‌رو شد. به دنبال آن، خلبان هواپیما درخواست بازگشت و فرود اضطراری به فرودگاه مهرآباد را کرد و در حالی که قطعاتی از موتور هواپیما از آن جدا شده و در منطقه‌ی چهاردانگه شهرستان اسلام‌شهر سقوط کرده بود، موفق شد مسافران را به سلامت به “مهرآباد” باز گرداند.

به گفته‌ی محمد شهبازی، “مدیرکل دفتر ایمنی و مهندسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری”، کمیته‌ای در این سازمان برای «بررسی دقیق» علت این حادثه تشکیل شده است.

آقای شهبازی در گفتگو با خبرگزاری “میزان” تاکید کرده که «پیش از پرواز بررسی‌های لازم بر روی این هواپیما انجام شده بود».

در این میان، آن‌گونه که آذری، معاون مدیر کل فرودگاه مهرآباد به خبرگزاری‌ها گفته، حدود ۴۴۰ مسافر این هواپیما، با دو هواپیما ایرباس در ساعت ۱۱ به بندرعباس رفتند و هزینه‌ی رفت و برگشت مسافرانی نیز که بلیت خود را باطل کردند، توسط “ماهان‌ایر” پرداخت شد.

سعید بیابانکی، شاعر نیز که یکی از مسافران هواپیمای حادثه‌‌دیده بود، لحظاتی پس از فرود این هواپیما در “مهرآباد”، عکسی از داخل آن را در صفحه‌ی اینستگرام خود منتشر کرد و در توضیحی برای آن نوشت:

در دو قدمی مرگ…

امروز صبح با پرواز ماهان عازم بندر عباس بودم… بویینگ ۷۴۷ دو طبقه… در آسمان تهران موتور هواپیما دچار نقص شد و خلبان ما را با سلام و صلوات بر زمین فرودگاه مهرآباد کوباند… به گونه‌ای که تمام وسایل ملت از محفظه‌های بالایی روی سرمان ریخت.

در حال حاضر در هواپیماییم… عده‌ای از حال رفته‌اند و من هم عین خیالم نیست… ولی انصافا خیلی هیجان داشت…! ما هم به افتخار خلبان زبل یک کف مرتب زدیم.

نظرتان را بنویسید