خامنه‌ای به دانشجویان: به جای اروپا به اردوهای جهادی بروید

تقاطع: رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه (۲۲ مهر-۱۴ اکتبر) یک بار دیگر از اردوهای دانشجویی به ویژه به کشورهای اروپایی انتقاد کرد و از دانشجویان خواست به جای آن به «اردوهای جهادی» بروند.

علی خامنه‌ای خطاب به شرکت‌کنندگان در همایش «نخبگان فردا» که به دیدار وی رفته بودند، گفت: «با این‌که من هشدار داده‌ام، بعضی‌ها اردو درست می‌کنند که بفرستند اروپا؛ اردوی دانشجویی به اروپا! یکی از غلط‌ترین کارها این است؛ این اردوی جهادی، از آن به مراتب بهتر و شرافتمندانه‌تر و مفیدتر است.»

خامنه‌ای پیش‌تر در تیرماه امسال نیز در جمع گروهی از دانشجویان حامی‌اش، برگزاری کنسرت‌های موسیقی و “اردوهای مختلط جنسی” در دانشگاه‌ها را جزو “غلط‌ترین کارها” دانسته بود.

وی در بخش دیگری از سخنان تازه‌ی خود به موضوع مهاجرت نخبگان از کشور پرداخت و از مخاطبانش خواست از پول و امکانات رفاهی بگذرند و در کشور بمانند و «ضعف‌ها» را برطرف کنند.

او گفت: «شما آن‌جا در معده‌ی آزمندِ اجتماع‌های بیگانه هضم خواهید شد؛ ولی این‌جا می‌توانید منشأ اثر باشید.»

رهبر حکومت ایران هم‌چنین کسانی را که دانشجویان نخبه را به خروج از کشور تشویق می‌کنند، «خائن» نامید و افزود: «این‌که ما دانشجو را تشویق کنیم و بگوییم “آقا! اینجا چیست؟ چه کسی به تو می‌رسد؟ چه کسی به تو اعتنا می‌کند؟ بگذار برو آنجا، زندگی کن، پیش برو، پیشرفت کن” این خیانت است، این پشت‌ کردن به کشور و منافع کشور و آینده‌ی کشور است.»

نظرتان را بنویسید