ویدئو: گزارش صداوسیما از یک پایگاه موشکی زیرزمینی سپاه پاسداران

تقاطع: تلویزیون دولتی ایران روز چهارشنبه (۲۲ مهر-۱۴ اکتبر) برای نخستین بار گزارشی را از داخل یک پایگاه‌ موشکی زیرزمینی سپاه پاسداران پخش کرد. پایگاهی که گفته شده یکی از صدها پایگاه مشابهی است که در اعماق زمین و دل کوه‌ها قرار دارند.

در این گزارش، سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه می‌گوید: «پایگاه‌های زیرزمینی موشک‌های دوربرد جمهوری اسلامی ایران در همه‌ی استان‌ها و شهرهای این مرز و بوم مستقر و آماده هستند و در اعماق ۵۰۰ متر زیر کوه‌های بلند قرار دارند.»

وی اضافه می‌کند: «موشک‌ها در بردهای مختلف در همه پایگاه‌ها بر روی پرتاب‌گر (لانچر) سوار، آماده پرتاب و دست‌ها بر روی ماشه است و فقط منتظر دستور فرمانده معظم کل قوا هستیم.»

او با بیان این‌که «در مقابل جدیدترین و مدرن‌ترین ماهواره‌ها و تجهیزات جاسوسی و تهاجمی دشمنان انقلاب اسلامی، کوچک‌ترین نگرانی نداریم» می‌افزاید: «ما کمتر استان و شهرستانی داریم که حداقل یک پایگاه موشکی نداشته باشد. آن‌چه شما می‌بینید عین کوه یخ شناور در آب است که قدری از آن بیرون آب است.»

حاجی‌زاده در عین حال تاکید می‌کند که نگرانی از شناسایی این پایگاه‌های زیرزمینی ندارد: «آن‌قدر پایگاه زیاد داریم که هر مقدار هم شناسایی بکنند قادر به مقابله با مجموعه پایگاه‌های ما نیستند.»

گزارش‌گر صداوسیما نیز در توصیف این پایگاه می‌گوید اینجا پایگاهی با «تونل‌های تو در تو» است که «نوین‌ترین ماهواره‌ها و رادارهای جاسوسی را خسته می‌کند» و «تا چشم کار می‌کند، موشک‌های بالستیک دوربرد».

گفتنی است پیش‌تر در روز پنج‌شنبه (20 مهرماه)، خبرگزاری “فارس” مصاحبه‌ای را با علی‌رضا تنگ‌سیری، جانشین نیروی دریایی سپاه پاسداران منتشر کرد که وی در بخشی از آن، از ایجاد تونل‌هایی در «کُل» جنوب ایران برای «جا دادن» تجهیزات و سلاح‌های نظامی خبر داد و گفت: «تونل‌هایی که ما ایجاد کرده‌ایم در کل جنوب و بسیار زیاد است که دشمن نمی‌تواند آن را تصور کند. این تونل‌ها می‌تواند هم موشک‌ها هم سلاح‌هایی مثل راکت‌اندازهای متحرک و هم شناور‌ها را در خود جای دهد. دشمن هم می‌داند و به همین خاطر ترس و واهمه دارد. لذا ما اعتقاد داریم که رعب و وحشت را این‌گونه در دشمن ایجاد کنیم.»

آقای تنگ‌سیری در بخش دیگری از این مصاحبه اظهار داشت جمهوری اسلامی کسانی را دارد که حاضرند «با مواد منفجره خود را به ناوهای امریکایی بزنند».

نظرتان را بنویسید