امید کردستانی رییس هیات مدیره توییتر شد

Omid Kordestani

تقاطع: شرکت توییتر روز چهارشنبه (۱۴ اکتبر-۲۲ مهر) اعلام کرد که امید کردستانی، رییس پیشین امور تجاری کمپانی گوگل، به عنوان رییس هیات مدیره این شرکت انتخاب شده است.

آقای کردستانی ۵۲ ساله‌ از سال ۱۹۹۹ در گوگل مشغول به کار بود و پیش از آن هم در کمپانی نت‌اسکیپ کار می‌کرد.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر، خبر انتصاب کردستانی را از طریق همین شبکه‌ی اجتماعی رسانه‌ای کرد.

کردستانی نیز در چندین توییت گفت از این‌که قرار است در توییتر با دورسی، آدام بین (مدیر ارشد عملیاتی)، و آنتونی نوتو (مدیر ارشد مالی) هم‌کاری کند، هیجان‌زده است.

او از جمله نوشت: «بودن در شرکتی با چنین تجارت شگفت‌انگیز و در حال تغییر دادن جهان، موقعیت نادری است.»

این تاجر ایرانی-امریکایی که متولد تهران است و در مدرسه‌ی کاتولیک ایتالیایی “اندیشه دون بوسکو” در این شهر به مدرسه می‌رفته، در سن ۱۴ سالگی به همراه خانواده‌اش به شهر سن‌خوزه در ایالت کالیفرنیا امریکا مهاجرت کرد. او دانش‌آموخته‌ی مهندسی الکترونیک از دانشگاه ایالتی سن‌خوزه است و فوق‌لیسانس ام.بی.ای خود را نیز از دانشگاه استنفورد گرفته است.

امید کردستانی با ثروتی حدود ۲ میلیارد دلار در میان ثروتمندترین ایرانیان مهاجر قرار دارد.

اعلام انتصاب کردستانی به سمت رییس هیات مدیره توییتر، یک روز پس از اعلام کاهش ۸ درصدی نیروی کار این کمپانی در سراسر جهان صورت می‌گیرد.

جک دورسی در نامه‌ای به کارمندان توییتر، این کاهش نیرو را در راستای قوی‌تر شدن این کمپانی دانست و تاکید کرد که این اتفاق «با نهایت احترام به افراد»، «کمک به پیدا کردن شغل تازه»، و «ارائه‌ی بسته‌های خروج سخاوتمندانه» انجام می‌گیرد.

نظرتان را بنویسید